Odszkodowanie z OC sprawcy po wypadku nie z mojej winy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie z OC sprawcy po wypadku nie z mojej winy

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  4rtur 4 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1252
  Avatar
  vico
  Uczestnik

  Siemka, jestem po wypadku, nie z mojej winy i mam pytanie o odszkodowanie z OC sprawcy. Dostałem 3 miesiące zwolnienia, które się skończyło, a teraz sam zrezygnowałem z pracy, poneiważ odczuwam silne bóle kręgosłupa. Czy firma zwróci mi koszty utraconego dochodu przez te 3 miesiące zwolnienia? Czy moge ewentualnie ubiegac sie o rente? Kiedy składac pismo o wypłate zadośćuczynienia? Jestem w trakcie leczenia.

  #1253
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Należy skrupulatnie zbierac dokumentację medyczną, która umożliwi skuteczne wystąpienie z roszczeniami z tytułu zadoścuczynienia za doznany ból i cierpienia. Ubezpieczyciel powinien wypłacic tzw. częśc bezsporną odszkodowania. Koszty leczenia naturalnie podlegają zwrotowi. Kwestia stawki procentowej uszczerbku to zadanie dla komisji lekarskiej.

  #3545
  Avatar
  4rtur
  Uczestnik

  Dzień dobry albo dobry wieczór. Mam pytanie do jakiegoś prawnika w sprawie wypadku. Nakreślam najpierw o co dokładnie chodzi. W grudniu 2017 miałem wypadek, wracałem pieszo z pracy po drugiej zmianie, było już po 22, ciemno wiadomo. Przechodziłem przez pasy, ale światła były wyłączone i tylko mrugało pomarańczowe światło dla kierowców. Jechały dwa auta ale widziałem że pierwsze na tym pasie bliżej mnie zaczeło zwalniać no to wszedłem na pasy ale drugie auto nie zwolniło i zostałem potrącony.

  Może sytuacja byłaby prosta tylko niestety główny problem jest taki że co prawda mam pracę ale niestety dorabiam na czarno u mojego zięcia w warsztacie. Byłem w sumie 2 miesiące w szpitalu i przez następne bodajże 3 nie mogłem pracować czyli w sumie 5 miesięcy chyba nie pracowałem. Czy to odszkodowanie z polisy OC tej pani może mi jakoś pokryć wynagrodzenie które normalnie bym dostał i bez znaczenia że nie mam umowy o pracę? Czy to jednak zwrot tych dochodów jest możliwy jak ma się normalną umowę? Prosze o pomoc.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.