Zwolnienie z w-fu i odszkodowanie za złamaną kość promieniową

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Zwolnienie z w-fu i odszkodowanie za złamaną kość promieniową

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #683
  Avatar
  DD
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałem wypadek, w ktorym złamałem kość promieniową. Po 4 tygodniach zdjęli mi gips. Do końca roku szkolnego mam zwolnienie z w-fu. Kolega mojej siostry też miał takie złamanie, ale on może ćwiczyć. Dlaczego tak jest ? Czy muszę mieć to zwolnienie do końca roku ? Jak powinna wyglądać rehabilitacja ? Czy amm szansę na odszkodowanie z PZU ?

  #684
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Odszkodowanie możesz dostać z tytułu ubezpieczenia szkolnego. Kwota zależy od sumy ubezpieczenia oraz procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu, który ustali lekarz orzecznik.

  #2031
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Do końca roku szkolnego mam zwolnienie z w-fu. Kolega mojej siostry też miał takie złamanie, ale on może ćwiczyć. Dlaczego tak jest ?

  Każdy przypadek jest inny, dlatego lekarze mogą mogą stosować różne terapie i na różne okresy przyznawać zwolnienia. Być może Twoje złamanie jest bardziej skomplikowane, albo lekarz Twojego kolegi uznał, że dodatkowe środki ostrożności nie są potrzebne.

  Czy muszę mieć to zwolnienie do końca roku ?

  Jeżeli lekarz tak uznałó – to najwyraźniej tak. Możesz jednak udać się do innego specjalisty na konsultacje i być może on uzna, ze tak długie zwolnienie nie będzie konieczne.

  Jak powinna wyglądać rehabilitacja ?

  O rehabilitacji decyzduje lekarz, zwykle bezpośrednio po zdjęciu gipsu. Nie zawsze jestona jednak konieczna. Warto jednak wykonywać dodatkowe ćwiczenia, które poprawią ruchomość ręki.

  Czy amm szansę na odszkodowanie z PZU ?

  Możesz uzyskać odszkodowanie ze swojej polisy szkolnej. Musisz jednak zgłosić się do PZU wraz z dokumentacją medyczną. Jeżeli to ktoś złamał Ci rękę lub złamałeś ją np.: w wyniku jakichś nieprawidłowości, to należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Masz aż 3 lata na zgłoszenie szkody.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.