Ciągłość zwolnienia lekarskiego z powodu wypadku przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Ciągłość zwolnienia lekarskiego z powodu wypadku przy pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1295
  Avatar
  igla56
  Uczestnik

  Dzien dobry, mam pytanie o ciągłość zwolnienia lekarskiego mianowicie pracownik był na zwolnieniu chorobowym z powodu wypadku przy pracy. Teraz przyniósł kolejne zwolnienie lekarskie. Czy kadry mają pawo wymagać od pracownika BHP potwierdzenia czy jest to kontynuacja zwolnienia z powodu wypadku przy pracy?

  #1296
  Avatar
  zytko
  Uczestnik

  Nie od pracownika BHP tylko od poszkodowanego pracownika. To on ma w tym interes, zeby mu lekarz potwierdzil, że zwolnienie jest kontynuacją poprzedniego.

  #2036
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Pracownik BHP jak najbardziej może opisać zwolnienie jako kontynuację zwolnienia z powodu wypadku. By jednak nie doszło do nadużyć najlepiej jest, aby lekarz wypisał zwolnienie na druku ZUS ZLA i dodatkowo opatrzył to właściwym zaświadczeniem.

  #2651
  Avatar
  kaPUSTKA
  Uczestnik

  a mam pytanie do wszystkich bo miałam wypadek przy pracy , skóra poparzona na ręce i pierwsze 2 tygodnie leczyłam się u nas w przychodni to mąż na bieżąco do mojej pracy podwoził te wszystkie dokumenty . teraz jestem w specjalnej prywatnej klinice prawie 300 km dalej , zwolnienie mam do końca przyszłego tygodnia ale leczenie okazało się że będzie trwało jeszcze 2 tygodnie . to mam teraz wracać do mojego lekarza rodzinnego żeby mi wystawił dłuższe zwolnienie czy to mąż może załatwić bo jest na miejscu ?

  #2653
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Napisz do męża, najlepiej to podeślij mu skan czy zdjęcie jakiegoś dokumentu z tej kliniki i niech pójdzie do rodzinnego. Powinien na tej podstawie wydłużyć zwolnienie. Tak mi się wydaje bynajmniej.

  #2655
  Avatar
  07-agent
  Uczestnik

  a co mam zrobić jeśli lekarz nie chce mi wystawić zwolnienia a kręgosłup po wypadku dalej mnie boli? zawalił się na mnie regał

  #2657
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jeżeli faktycznie cię boli to mu powiedz że nie dasz rady pracować i tyle. Możesz też iść do specjalisty, porobić dodatkowe badania i niech wystawi ci opinię. Wtedy idziesz do rodzinnego i powinien ci wystawić zwolnienie. Możesz też bezpośrednio u tego specjalisty dostać zwolnienie.

  #2659
  Avatar
  xDamianx
  Uczestnik

  Cześć wszystkim. Mam prośbę o wyjaśnienie jednej rzeczy bo mój szef nie chce uznać zaświadczenia które wystawił mój ojciec, który jest lekarzem. Mówi że przesadzam i tylko niepotrzebnie przedłużam sobie wolne. Naciągnąłem sobie mięsień nogi w pracy, od tej pory bardzo często łapią mnie skurcze, nawet kilka razy dziennie a noga ciągle mnie boli i bez znaczenia czy ją prostuje czy zginam. Czy pracodawca może nie przyjąć ode mnie zwolnienia wystawionego przez członka rodziny?? Czy faktycznie muszę iść do innego lekarza??

  #2661
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Pierwsze słysze o takim czymś. Jeśli jest lekarzem i ma prawo do wykonywania zawodu to jak szef może kwestionować jego zalecenia? Powiedz mu twardo że zwolnienie musi przyjąć a jak będzie się czepiał to dla świętego spokoju możesz iść do innego lekarza, ale wcześniej powinieneś to gdzieś zgłosić żeby się douczył nieco swoich obowiązków i prawa pracy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.