Odszkodowanie za złamany nos po kolizji autobusu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Odszkodowanie za złamany nos po kolizji autobusu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  kieroffca 4 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #964
  Avatar
  danielos
  Uczestnik

  Dzień dobry witam wszystkich

  Chciałbym wiedzieć ile wynosi odszkodowanie za złamany nos w wyniku nagłego zatrzymania autobusu? Kierowca, jak się okazało uderzył w naukę jazdy.
  Pogotowie zabrało mnie na oddział laryngologiczny, gdzie wykonano repozycję kości nosa,
  rtg i założono tamponadę. Usunięcie tamponady po 3 dnaich u laryngologa i wypuszczenie z Izby Przyjęć.
  Złożyłem zeznania na policji. Przyjęto winę kierowcy autobusu. Jakiej kwoty zadośćuczynienia dochodzić w czasie mediacji?
  Prawniczka, z którą rozmawiałem określiła kwotę na minimum 4000zł…
  A odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy? Czego mogę się spodziewać ?

  #965
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej likwidować szkodę bezpośrednio z TU sprawcy, ponieważ sprawa tym tokiem powinna pójść szybciej niż poprzez sąd. Warto też zgłosić szkodę z tytułu posiadanych ubezpieczeń dobrowolnych.

  #966
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Według mnie nie warto wnosić o zadośćuczynienie w sprawie karnej, gdyż to komplikuje likwidację szkody z polisy OC pojazdu sprawcy. Z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca w ramach likwidacji szkody przysługuje odszkodowanie m.in. za koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji itd.

  #967
  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o ustawowy termin likwidacji szkody z obowiązkowej polisy OC dla pojazdów mechanicznych to zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie.

  #3089
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  najpierw to musisz rozróżnić odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wysokość odszkodowania będzie zależna od twoich wydatków na leczenie, wliczając w to dojazdy do szpitala i apteki. Zadośćuczynienie to znowu tez kwestia niejednoznaczna bo każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Wydaje mi się że 4 tysiące to trochę mało jak na te obrażenia. Warto wnioskować o większą kwote.

  #3091
  Avatar
  kieroffca
  Uczestnik

  Dobry wieczór
  Ja tylko powiem, że zięć miał taki problem żeby dostać to zadośćuczynienie. Miał złamaną rękę po potrąceniu przez motocyklistę na pasach. Leczył się prywatnie i z początku mu nie chcieli zwrócić pieniędzy za zabiegi. Dopiero jak się odwoływał drugi raz to mu przyznali. Tego zadośćuczynienia dostał 500 zł i musiał również się odwoływać i to nie jeden raz żeby dostać więcej. Takie są niestety problemy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.