Złamanie kostki bocznej z uszkodzeniem więzozrostu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Złamanie kostki bocznej z uszkodzeniem więzozrostu

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  noskilox 9 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #881
  Avatar
  astel
  Uczestnik

  Witam wszystkich. Spadłem ze schodów podczas znoszenia ciężkiego sprzętu, rozwaliłęm sobie przez to kostkę. Dzień póxniej pojechałem na SOR. Okazało sie że jest to złamanie kostki bocznej z uszkodzeniem więzozrostu. Zostałem skierowany na zabieg i miałem szynę gipsową. Potem zabieg zespolenia, płytka + śruba więzozrostowa. Po dwóch dnaich dostałem wypis ze szpitala, i znów założona szyna gipsowa. Po paru tygodnach wyjęcie szwów, RTG kontrolne, usunięcie szyny, i zakaz obciążania nogi przez 7 tygodni od zabiegu. Po 10 tygodniach planowane wyciągnięcie śruby. Poruszam się o kulach.

  Czy po tych 7 tygodniach pomimo śruby w więzozroście będę mógł normalnie obciążać nogę? Chodzi mi o powrót do pracy, która wymaga prowadzenia samochodu.

  Jaki procent uszczerbku na zdrowiu jest stwierdzany przy takich złamaniach?

  #882
  Avatar
  kalis
  Uczestnik

  Z tego co wiem, to śruba więzozrostowa pod wpływem większego obciążenia może się złąmać. To ona ogranicza Ci ruchy stopą góra-dół. Chodzi o to, żeby rozruszać ją w górę i w dół ale bez nadmiernej siły. Niech Ci nie przyjdzie do głowy ruszanie tą stopą na boki. Procent uszczerbku to sprawa indywidualna. Pwrót do auta to też jest sprawa indywidualna. Jeżeli będziesz dużo ćwiczył to pewnie wcześniej wsiądziesz. Uzbrój się w cierpliwość i ćwicz.

  #883
  Avatar
  astel
  Uczestnik

  Mi zdjęli szynę 2 tygodnie po zabiegu, teraz noga nie jest w żaden sposób usztywniona, Ciekawe czy komuś też zdjęli szynę 2 tyg po zabiegu… No ale trzeba ufać swojemu lekarzowi 😛

  #884
  Avatar
  kalis
  Uczestnik

  Może lekarz stwierdził, że wypadek nie był na tyle poważny żebyś musiał dłużej nosić szynę. Wbrew pozorom jazda autem obciąża tą nogę. Ale spróbuj, wsiąść do auta i napisz jak się w nim czujesz

  #885
  Avatar
  noskilox
  Uczestnik

  Ja też miałam po nie całych 2 tygodniach zdejmowana szyne. Narazie jesteś świeżo po zabiegu więc uważaj.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.