Kiedy wróci sprawność dłoni po złamaniu kości śródręcza w pracy ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Kiedy wróci sprawność dłoni po złamaniu kości śródręcza w pracy ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 9 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #791
  Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  Witam w pracy doznalem wypadku. Maszyna zgniotła mi prawa dłoń. Doszło do złąmania z wielką opuchlizną. W szpitalu założyli mi gips ale tego samego dnia musiałęm jechać na ściągnięcie bo ręka jeszcze bardziej spuchła. Po paru tygodniach założyli mi gips (gdy opuchlizna zeszła) i teraz po 10 tygodnaich mam juz ten gips ściągnięty. Okazało się ze jest lekkie przemieszczenie, ale nic z tym nie biedzie robione. Lekarz dał mi zwolnienie i kazał zgłosić sie na kontrolę (za tydzień). Na rehabilitację nie chodzę bo za długo bym czekał. Po zdjęciu gipsu ręka mnie zaczęła bolec prawie tak samo jak w dniu wypadku. Jak powiedziałem o tym lekarzowi to się tylko uśmiechnął i powiedział ze to minie. Nie wiem, co mam dalej zrobić. Czy ten lekarz ma racje i dłoń wróci do pełnej sprawności ?

  #792
  Avatar
  romb
  Uczestnik

  Warto skonsultować się z innym lekarzem. Możliwe, że konieczny będzie zabieg korygujący.

  #793
  Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  A jakie odszkodowanie moge dostać ? Wypadek był w pracy i z mojej winy. Jestem również ubezpieczony w PZU indywidualnie. czy mam szanse na odszkodownaie z ZUSu i z PZU ? Jesli tak to ile może ono wynieść ?

  #794
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Aby otrzymać jednorazowe odszkodowanie z ZUS za stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu wyłączną przyczyną wypadku NIE MOŻE być wina umyślna lub rażące niedbalstwo pracownika. Można również likwidować szkodę z ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych. Wysokość świadczenia to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Uszczerbek na zdrowiu orzeka lekarz orzecznik po analizie dokumentacji medycznej i oględzinach stanu narządu ciała po leczeniu i rehabilitacji.

  #795
  Avatar
  maciejowy
  Uczestnik

  A czy będę sie mógł odwołąć jeśli ZUS nie przyzna mi odszkodowania ?

  #796
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Tak można się odwołać.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.