Dostałem zaniżone odszkodowanie AC i co dalej robić?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Ubezpieczenia AC Dostałem zaniżone odszkodowanie AC i co dalej robić?

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  sandrab 6 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1446
  Avatar
  adam72
  Uczestnik

  Witamm miałem kolizje po której przyznano mi zaniżone odszkodowanie AC. uderzyłem w zaparkowany samochód. wezwałem policje bo nie bylo właściciela drugiego pojazdu. rzeczoznawca przyjechał na miejsce zrobił oględziny ale nie mogliśmy otworzyć maski, wiec zrobione były dodatkowe oględziny w warsztacie po częściowym rozkręceniu mojego samochodu. na następny dzień odbieram wycenę szkody, policzono amortyzację 50% i oczywiście częsci zamienne a nie oryginały. również w kosztorysie naprawy nie uwzględniono wszystkich części które uległy uszkodzeniu…
  dodam ze kupując ubezpieczenie AC wybrałem wariant droższy co oznaczało wypłatę odszkodowania bez potrącenia 50% amortyzacji części…
  jak mogę dochodzić rzetelnej wyceny szkody w moim aucie ?
  co napisać w odwołaniu aby uwzględnili moje żądania i sie do nich zastosowali ?
  czy kierując sprawę do sądu po wygraniu jej dostane zwrot kosztów sądowych od PZU ?

  #1447
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  możesz oddać auto do autoryzowanego serwisu, poprosić o wykonanie kosztorysu przez serwis i dać do akceptacji do PZU. Jeżeli serwis uzna więcej części do wymiany lub naprawy niż PZU należy wezwać rzeczoznawce z PZU na dodatkowe oględziny.

  #1448
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej zacząć od lektury OWU AC. Prawdopodobnie jest tam napisane, że wykupioną amortyzacje oraz bez zamieników otrzymasz jeśli przedłożysz faktury. jak ktos chce na kosztorys to leci standardowo.

  #1449
  Avatar
  sandrab
  Uczestnik

  PZU to banda oszustów. kosztorys w kwocie 2000 a wypłaco mi 500 zł. Muszę wstapic na drogę sądową.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.