Zaniżenie wartości pojazdu po kolizji drogowej

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Zaniżenie wartości pojazdu po kolizji drogowej

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #951
  Avatar
  eetb
  Uczestnik

  Witam, byłem uczestnikiem kolizji drogowej. Wina drugiego kierowcy (wjechał w tył mojego samochodu z dużą prędkością). Samochód mam praktycznie skasowany. Zgłosiłem szkodę do PZU Po jakimś czasie przyszła decyzja w której proponują 5500zł odszkodowaina. Uznano szkodę całkowitą i wyceniono samochód na lekko ponad 12 tys. zł a jego wartość po wypadku na ponad 6 tys, więc chcą zwrócić różnicę. Napisałem odwołanie do PZU, czekałem miesiąc na odpowiedź i w końcu przyszło krótkie pisemko odmowne. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Zależy mi na odzyskaniu swoich pieniędzy. Jakie mam szanse na odzyskanie pieniędzy ?

  #952
  Avatar
  jaqwer
  Uczestnik

  Napisz odwołanie co do wyceny sprzed wypaku napewno coś skorygują. czemu nie wziąłeś samochodu zastępczego do czasu wypłaty odszkodowania ? należy ci się z polisy sprawcy

  #953
  Avatar
  werka
  Uczestnik

  Odwołanie już napisał.
  Wskazana wycena wartości rynkowej przez niezależnego rzeczoznawcę, albo przynajmniej sprawdzenie prawidłowości wyceny PZU.

  #954
  Avatar
  eetb
  Uczestnik

  pisałem już odwołanie i po miesiącu otrzymałem decyzję odmowną. Poprosiłem ich o dokładną wycenę naprawy i ją otrzymałem, wyliczyli, że wyniesie ona ponad 15 tys. zł i jest ekonomicznie nieuzasadniona, bo przekracza wartość samochodu przed wypadkiem. Co powinienem teraz zrobić? Pisać kolejne odwołania czy skontaktować się z adwokatem i skierować sprawę na drogę postępowania sądowego?

  #955
  Avatar
  bytu
  Uczestnik

  Najlepiej samodzielnie wynająć rzeczoznawcę, który wyceni wartość samochodu przed wypadkiem.

  #956
  Avatar
  eetb
  Uczestnik

  Tak też zrobię. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

  #1996
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Eetb, Twój przypadek nie nie jest odosobniony. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciele zaniżają odszkodowanie, albo niesłusznie orzekają o szkodzie całkowitej. Możesz się odwołać, konieczne jest jednak właściwe udokumentowanie swoich racji. Tutaj może pomóc wycena niezależnego rzeczoznawcy. Opinia taka kosztuje jednak nawet kilkaset złotych. Może też się zdarzyć, że ubezpieczyciel też odrzuci tak skonstruowane odwołanie – wtedy pozostaje sąd. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z usług kancelarii odszkodowawczej.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.