Zalane mieszkanie a odszkodowanie

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  jasko 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #849
  Avatar
  migotka
  Uczestnik

  Dzień dobry, mam niemiłą historię. Spółdzielnia mieszkaniowa wymieniała zawory na grzejnikach w moim mieszkaniu. Jako że wyjażdzałam na urlop, poszłam do spółdzielni dowiedzieć się kiedy będą napełniali wodą. Podali mi datę i godzinę Poprosiłam tatę o pomoc i przyszedł wtedy do mieszkania. Po jego wejściu okazało się że mamy zalane mieszaknie bo zawory były nieszczelne. Mieszzkanie jest ubezpieczone więc , zgłosiliśmy się do naszego ubezpieczyciela o pokrycie szkód. W protokole spółdzielnia potwierdziła że ponosi winę za zalanie. PZU przelał nam odszkodowanie, ale niestety tylko w części pokryje ono koszty remontu. Co mamy zrobić ?

  #850
  Avatar
  jabuszko
  Uczestnik

  Mozecie sie odwolac. Przedstaw w pismie ze kwota jaka wyplacili nie jest adekwatna do kosztow jakie poniesiesz na remont. Przedstaw rachunki itd. Wszystko zależy jednak od rodzaju ubezpiecznia jakie posiadacie i ustalen w OWU. Od spoldzielni również mozesz dochodzić odszkodowania.

  #851
  Avatar
  migotka
  Uczestnik

  Spróbuję jeszcze wywalczyć więcej od mojego ubezpieczyciela. Zamawiam ekipę, która zrobi mi kosztorys prac i przedstawię to w PZU.

  #852
  Avatar
  jasko
  Uczestnik

  Bardzo dobry pomysł.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.