Jak wysokiego zadośćuczynienia mogę dochodzić z OC sprawcy ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jak wysokiego zadośćuczynienia mogę dochodzić z OC sprawcy ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  zabka 3 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #968
  Avatar
  automobil
  Uczestnik

  Witam, jadąc do pracy swoim samochodem uderzył we mnie samochod nadjezdzjacy z przeciwległego pasa ruchu. Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna (która wydobyła mnie z zakleszczonego pojazdu) i karetka która odwiozła mnie do szpitala. Wykonano badania RTG oraz TK. Wyszło stłuczenie kregosłupa okolicy lędżwiowej z utrzymujacym sie zespołem bólowym i ograniczeniem ruchomosci skrętnej. Na zwolnieniu lekarskim byłem 3 tygodnie. Zostałem skierowan na komisję i dostałem 8% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jakiego zadośćuczynienia mogę dochodzić z polisy OC sprawcy i jakie podjąć po kolei kroki ?

  #969
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Z polisy OC można domagać się zarówno odszkodowania jak i zadośćuczynienia. Szkodę zgłasza się do ubezpieczyciela sprawcy szkody czyli tam, gdzie sprawca zawarł umowę OC. Odszkodowanie bardzo łatwo wyliczyć jako szkody materialne. Natomiast zadośćuczynienie ma pokryć szkody niemajątkowe, którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego.

  #970
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Szkodę można również likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW.

  #971
  Avatar
  zabka
  Uczestnik

  Kwota zadośćuczynienia nie jest sztywną kalkulacją i na jej wysokość wpływa mnóstwo czynników, m.in. wiek, wykonywany zawód, komplikacje zawodowe itd. itp.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.