Zwichnięcie rzepki odszkodowanie po wypadku w pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Zwichnięcie rzepki odszkodowanie po wypadku w pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #860
  Avatar
  rzerm
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Nurtuje mnie problem z pieniędzmi od ubezpieczyciela za zwichnięcie rzepki. Podczas pracy moje kolano wyskoczyło w lewą stronę. Po kilku minutach wskoczyło z powrotem w swoje miejsce. Mam założoną szynę gipsową i mam się zgłosić za 2 tygodnie na kontrolę. Kolano mam całę opuchnięte i czuję że zbiera się tam płyn, który nie został ściągnięty w dniu wypadku. Jaki procent mogę otrzymać po zakończonym leczeniu ? Dodam że 5 lat temu miałem to samo zdarzenie tylko wtedy grałem w piłkę. Nie miałęm wykonanych badań tylko ściągany płyn z kolana. Wtedy otrzymałem 4% (odszkodowanie szkolne) + dodatki szpitalne co dało 500zł. Podczas pierwszego zdarzenia lekarz prowadzący powiedział że za kolejne takie zdarzenia będzie więcej pieniedzy za każdym razem.

  #861
  Avatar
  musztarda
  Uczestnik

  To jest chyba schorzenie…

  #862
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  „Wysiłek fizyczny powodujący w czasie pracy uszkodzenie organu wewnętrznego pracownika dotkniętego schorzeniem samoistnym może uzasadniać uznanie tego zdarzenia za wypadek przy pracy, jeżeli wysiłek ten będący zdarzeniem zewnętrznym w sposób istotny przyspieszył bądź pogorszył istniejący już stan chorobowy”.

  #3068
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Ciężko powiedzieć czy dostaniesz odszkodowanie jeśli chodzi o ZUS. Bo jeśli miałeś już takie przeboje zdrowotne wcześniej, to najprawdopodobniej nie miało to związku z wykonywaniem pracy. Dostaniesz na pewno chorobowe, ale odszkodowania to wątpie. Co innego jeśli jesteś dodatkowo ubezpieczony, no to wszystko zależy wtedy od polisy ubezpieczeniowej.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.