Wypłata odszkodowania – upoważnienie

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #810
  Avatar
  anita
  Uczestnik

  Cześć, co mam zrobić… Miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy. Samochód jest u naprawy (naprawa z OC sprawcy). Dostałam do podpisania, od zakładu upoważnienie do wypłaty odszkodowania. Jest tam jednak napisane coś takiego: „jednocześnie zobowiązuję się do zaplaty za wykonaną naprawę w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową w całości lub w części w terminie 7 dni. Upoważnienie jest nieodwołalne .) Czy dobrze rozumiem że jeśli ubezpieczyciel wypłaci mi np. 2000zł a koszt naprawy wyniesie 3000zł to będę musiała ja dopłacić ten tysiąc ? Proszę o pomoc

  #811
  Avatar
  chojka
  Uczestnik

  Niestety ale tak… kwestia jeszcze tego, czy nie bedzie odmowy wypłaty odszkodowania… Wtedy trzeba bedzie pokryć szkody z własnej kieszeni a następnie wytargac kase od sprawcy….

  #812
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Wcale, że nie…Koszty naprawy powinny być zaakceptowane przez ubezpieczyciela przed wystawieniem faktury.

  #2087
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Anito, klauzula o której wspominasz jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla warsztatu w przypadku, gdyby ubezpieczyciel z jakichś powodów nie chciał opłacić faktury za naprawę. Więc tak, w teorii jest możliwe, że musiałabyś dopłacać do naprawy.

  W praktyce ubezpieczyciel musi mieć dobry powód, aby podważyć fakturę wystawioną przez warsztat. Może tak się stać, gdy faktury są sfałszowane lub znajdują się w nich nieprawdziwe dane, które zawyżają koszty naprawy. Ale to po stronie ubezpieczyciela leży udowodnienie zaistniałego faktu.

  Może również się zdarzyć, że w trakcie naprawy ubezpieczyciel orzeknie o szkodzie całkowitej. Czyli uzna, że koszty naprawy przewyższają wartość samochodu, a zatem naprawa jest nieopłacalna. Wówczas uzyskasz odszkodowanie, które jest różnicą w wartości samochodu przed wypadkiem i po nim. W takim przypadku można jedynie odwoływać się na podstawie wyceny oraz kosztorysu niezależnego rzeczoznawcy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.