Wypłata chorobowego przez pierwszy miesiąc. Kto płaci ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Wypłata chorobowego przez pierwszy miesiąc. Kto płaci ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #410
  Avatar
  paulina12
  Uczestnik

  Proszę o pomoc. Jestem już przeszło 2 miesiące na chorobowym a ciągle nie mam pieniędzy za chorobowe. Mój szef mówi, że wypłacą mi z ZUS-u. Ktoś mi natomiast mówił, że to pracodawca płaci. Jak to w końcu jest ?

  #411
  Avatar
  kot
  Uczestnik

  Odpowiedź jest prosta – ZUS bo jest to zasiłek chorobowy. Pracodawca płaci natomiast wynagrodzenie za czas choroby.

  #412
  Avatar
  9023
  Uczestnik

  Mam problem. Mój mąż wracając z nowej pracy (3 dzień nowej pracy) złamał sobie kość piętową. Czy w takim przypadku może liczyć na chorobowe. Proszę o odpowiedź.

  #413
  Avatar
  peso
  Uczestnik

  W moim przypadku ZUS nie przyznał mi odszkodowania, bo uznali, że wypadek nie był z przyczyn zewnętrznych. Czy mogę się odwołać ?

  #2067
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Przez pierwsze 33 dni zasiłek chorobowy wypłaca pracodawca. Po tym okresie – robi to ZUS.
  Paulina 12 – Twój szef ma zatem rację. Upewnij się jednak, czy wszystkie formalności zostały przez pracodawcę dopełnione i czy Ty dostarczyłaś mu wszystkie dokumenty. Konieczny jest bowiem druk ZUS ZLA, który wypełnia Twój lekarz.

  Jeżeli Toje zwolnienie lekarskie wynika z wypadku przy pracy, możesz także starać się o odszkodowanie, właśnie z ZUS. Tutaj musisz jednak dostarczyć jeszcze wniosek o odszkodowanie, a pracodawca powinien dołączyć protokół z wypadku.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.