Wypadnięcie dysku ile zwolnienia lekarskiego mogę dostać?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wypadnięcie dysku ile zwolnienia lekarskiego mogę dostać?

Tagi: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #608
  Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  Dzień dobry państwu,  prosze mi powiedzieć wypadnięcie dysku ile zwolnienia powinienem dostać bo miałem wypadek w pracy. Wypadł mi dysk podczas przenoszenia ciężkiego przedmiotu. Od razu jak to się stało zgłosiłem wypadek i pojechałem do szpitala. Dostałem pół roku zwolnienia. Przez ten okres przyjmowałem NLPZ-y, miałem zastrzyki, chodziłem do różnych specjalistów, miałem rehabilitację. Niestety nic nie pomagało i wysłano mnie na tomografię komputerową. Po obejrzeniu wyniku neurolog stwierdził, że potrzebna będzie operacja. Świadczenie rehabilitacyjne dostałem na pół roku. Poddałem się operacji i dopiero tam okazało sie, że dysk mi wypadł. Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  #609
  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Kwalifikacja jest możliwa, ale najpierw musisz zgłosić pisemnie zdarzenie u pracodawcy. Musisz podać daty i krótki opis oraz świadków zdarzenia. Po dostaniu tego pisma pracodawca powinien powołać zespół powypadkowy i w ciągu 14 dni dokonać oceny zdarzenia i zakwalifikować zdarzenie jako wypadek przy pracy.

  #610
  Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  #611
  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Jeżeli dźwigałeś, to jest to przyczyna zewnetrzna.

  #2079
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, kolejka. Już na początku życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia

  Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  Z Twojego opisu wynika, że tak. Wypadek miał bowiem miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych. A Twoje dolegliwości, choć nie wystąpiły bezpośrednio po wypadku, to mają z nim związek. Możesz więc starać się o świadczenia z ZUS.
  Wypadek musi być jednak oficjalnie zgłoszony pracodawcy. Ten sporządzi protokół. Gdy to będzie gotowe, musisz jeszcze dostarczyć wniosek o odszkodowanie i ZUS ZLA. Te dokumenty pracodawca przekaże ZUS, a ten będzie mógł przeprowadzić procedurę, która kończy się wypłatą odszkodowania. mMożesz zgłosić się do pracodawcy w kazdej chwili – rszczenia z tytułu wypadku przy pracy nie ptrzedawniają się – warto jednak zrobić to jak najszybciej.

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  Można uznać, że Twój uraz miał miejsce po tym, jak włożyłeś za duży wysiłek do podniesienia ciężaru w stosunku do Twoich możliwości. Jest to więc przyczyna zewnętrzna. Generalnie, każda przyczyna pochodząca spoza Twojego organizmu jest przyczyną zewnętrzną.

  #2795
  Avatar
  MAriveX
  Uczestnik

  Jak dla mnie wypadek przy pracy był ale pojawia się pytanie po coś to dźwigał chłopie? Na pewno miałeś szkolenie BHP i było mówione ile można a ile nie. Musisz uważać na takie rzeczy nie tylko w pracy ale w domu też. Uprzedzając pytanie czy możesz ubiegać się o odszkodowanie od pracodawcy to już mówię że nie da rady.

  #2797
  Avatar
  grzaniecEU
  Uczestnik

  A witam wszystkich, ja mam pytanie do jakiegoś prawnika. Czy jak przenosiłem z innym pracownikiem ciężki towar i on w pewnym momencie upuścił go po swojej stronie i tym samym spadł na moją stopę to czy dostał bym odszkodowanie od pracodawcy? Skoro towar jest ciężki i nie ma zadnych wózków do przewożenia tylko trzeba ręcznie, to chyba jakas jego wina w tym jest że takie wypadki się zdarzają. Miałem stłuczoną stopę i praktycznie nie mogłem chodzić dobre dwa tygodnie ale takie wypadki już były częściej i też kumplowi jak dźwigał to wyskoczył dysk. Jak to prawnie wygląda? czy można to gdzieś zgłosić?

  #2799
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  O to widzę że zakład pracy “dba” o pracowników. A co wy dźwigacie że we dwóch nie dajecie rady? Nie powinno tak być, napiszcie do prezesa żeby kupił chociaż jakiegoś paleciaka bo przecież bez przesady żeby się zrywać. Chociaż z drugiej strony to normalne w naszych warunkach, jak najtaniej ale jak najlepiej ma być zrobione.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.