Wyskoczenie dysku w pracy a kwalifikacja wypadku przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wyskoczenie dysku w pracy a kwalifikacja wypadku przy pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #608
  Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałem wypadek w pracy. Wypadł mi dysk podczas przenoszenia ciężkiego przedmiotu. Od razu jak to się stało zgłosiłem wypadek i pojechałem do szpitala. Dostałem pół roku zwolnienia. Przez ten okres przyjmowałem NLPZ-y, miałem zastrzyki, chodziłem do różnych specjalistów, miałem rehabilitację. Niestety nic nie pomagało i wysłano mnie na tomografię komputerową. Po obejrzeniu wyniku neurolog stwierdził, że potrzebna będzie operacja. Świadczenie rehabilitacyjne dostałem na pół roku. Poddałem się operacji i dopiero tam okazało sie, że dysk mi wypadł. Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  #609
  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Kwalifikacja jest możliwa, ale najpierw musisz zgłosić pisemnie zdarzenie u pracodawcy. Musisz podać daty i krótki opis oraz świadków zdarzenia. Po dostaniu tego pisma pracodawca powinien powołać zespół powypadkowy i w ciągu 14 dni dokonać oceny zdarzenia i zakwalifikować zdarzenie jako wypadek przy pracy.

  #610
  Avatar
  kolejka
  Uczestnik

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  #611
  Avatar
  mrow
  Uczestnik

  Jeżeli dźwigałeś, to jest to przyczyna zewnetrzna.

  #2079
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, kolejka. Już na początku życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia

  Czy można to zakwalifikować jako wypadek przy pracy ?

  Z Twojego opisu wynika, że tak. Wypadek miał bowiem miejsce podczas wykonywania obowiązków służbowych. A Twoje dolegliwości, choć nie wystąpiły bezpośrednio po wypadku, to mają z nim związek. Możesz więc starać się o świadczenia z ZUS.
  Wypadek musi być jednak oficjalnie zgłoszony pracodawcy. Ten sporządzi protokół. Gdy to będzie gotowe, musisz jeszcze dostarczyć wniosek o odszkodowanie i ZUS ZLA. Te dokumenty pracodawca przekaże ZUS, a ten będzie mógł przeprowadzić procedurę, która kończy się wypłatą odszkodowania. mMożesz zgłosić się do pracodawcy w kazdej chwili – rszczenia z tytułu wypadku przy pracy nie ptrzedawniają się – warto jednak zrobić to jak najszybciej.

  A czy jest taka ewentualność,że zdarzenie będzie uznane jako nie spowodowane czynnikiem zewnętrznym ?

  Można uznać, że Twój uraz miał miejsce po tym, jak włożyłeś za duży wysiłek do podniesienia ciężaru w stosunku do Twoich możliwości. Jest to więc przyczyna zewnętrzna. Generalnie, każda przyczyna pochodząca spoza Twojego organizmu jest przyczyną zewnętrzną.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.