Wypadek z mojej winy. Co mam robić ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  drzewko 3 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1112
  Avatar
  luksik
  Uczestnik

  Mialem wypadek samochodowy z mojej winy.Uderzylem lewym tylem w lewy przod innego samochodu tak ze zarysowalem swoj lewy bok na calej dlugosci samochodu i lekko wgniotlem z lewej strony zderzak , Tamtemu kierowcy odpadl zderzak i potukla sie lewa lapa migacza z przodu. Po przyjezdzie polcji i po rozmowie z nimi kierowca stwierdzil ze jednak spiszemu oswiadczenie zeby obylo sie bez mandatu. Zaproponowal jeszcze ze jak odkupie mu popsute elementy to nie pojdzie do ubezpieczalni. Wziąłem od niego numer telefonu i powiedziałem że zadzwonię. Boje sie teraz ze ten kierowca zniszczy caly przod zeby dostac wiecej pieniedzy Czy on moze zniszczyc samochod tak by dostac wieksze odszkodowanie ? Co powinienem zrobic w takiej sytulacji ?

  #1113
  Avatar
  drzewko
  Uczestnik

  Jeżeli płacisz za OC np. 1000zł i utracisz np. 10% zniżek, to w przyszłym okresie zapłacisz za OC ok. 1100 zł. Gdzie sens płacenia komuś np. parę tysięcy, jak można stracić np. 200zł płacąc tylko trochę więcej za OC po zgłoszeniu szkody.
  Odnośnie dorobienia uszkodzeń w tamtym samochodzie to jest bez sensu, bo i tak koszt naprawy przekracza wartość pojazdu i szkoda będzie rozliczona jako całkowita.

  #1114
  Avatar
  luksik
  Uczestnik

  Jego nowy zderzak koszutuje 200 zl a lampa 25 zl. Chcialbym ominac utrate znizek i tego zeby on wjechal mi na ubezpieczenie…

  #1115
  Avatar
  drzewko
  Uczestnik

  Jak bardzo nie chcesz korzystać z ubezpieczenia, to możesz zapłacić. Tylko weź oświadczenie, ze wpłacono kwotę za uszkodzenie konkretnych elementów i że poszkodowany zrzeka się jakichkolwiek dalszych roszczeń z tego tytułu. W oświadczeniu opisz także przebieg kolizji.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.