Wypadek w pracy – skręcenie śródstopia

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wypadek w pracy – skręcenie śródstopia

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  pozdro 3 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #383
  Avatar
  bozena88
  Uczestnik

  Uległam wypadkowi w pracy. Skręciłam śródstopie. Oczywiście zgłosiłam wypadek jako wypadek w pracy. Na pogotowiu dostałam skierowanie na leczenie chirurgiczne. 7 dni zwolnienia…przez pierwsze 3 dni nie mogłam ustać na stopie. Teraz jest już lepiej, ale nie chcę dalszego zwolnienia, ponieważ mam pracę siedzącą. Niestety na rehabilitację iść nie mogę, bo jestem w ciąży. Chciałabym wiedzieć czy mimo tego mogę liczyć na odszkodowanie ze strony ZUSu ?

  #384
  Avatar
  pozdro
  Uczestnik

  Ależ oczywiście. Jeśli wypadek był zgłoszony i nie był Twoją winą to tak, możesz starać się o odszkodowanie.

  #385
  Avatar
  koles
  Uczestnik

  Miałem wypadek w pracy, w którym skręciłem staw kolanowy wraz ze zerwaniem więzadła bocznego. Wszystko przekazałem BHP-owcowi ale odpowiedzi od niego brak. Widziałem go raz na rehabilitacji na którą chodzę, ale oprócz pytania czy jeszcze mam zwolnienie żadnej innej informacji nie dostałem. Moje pytanie jest więc następujące: Ile czasu ma BHP-owiec na wydanie dokumentu uznającego wypadek przy pracy ?

  #386
  Avatar
  pozdro
  Uczestnik

  Od momentu zgłoszenia wypadku zespół powypadkowy, w którego skład wchodzi między innymi BHP-owiec ma 14 dni na przeprowadzenie postępowania powypadkowego i sporządzenia protokołu powypadkowego. Zanim dają szefowi do zatwierdzenia muszą Cię z tym protokołem zapoznać. Następnie pracodawca będzie miał 5 dni na jego zatwierdzenie. Potem taki protokół powinnaś dostać. Jeśli tak mocno to się przeciąga to napisz do pracodawcy, aby nastąpiło szybsze zakończenie Twojej sprawy. Jeśli i to nie poskutkuje to zostaje Ci tylko zgłoszenia całej sprawy do PIP (Państwowej Inspekcji Pracy). Trzymam kciuki, aby obyło się bez interwencji PIP. 🙂 Pozdrawiam.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.