Wypadek samochodowy – odszkodowanie

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #689
  Avatar
  PPU
  Uczestnik

  Cześć, 3 miesiące temu miałem wypadek samochodowy. Miałem rehabilitację, nosiłem kołnierz przez 4 tygodnie, przyjmowałem leki przeciwbólowe. Po zabiegach wizyta u neurologa i skierowanie na TK. Badanie wykazało spłyconą fizjologiczną lordozę szyjną.Nadal boli mnie głowa i szyja. Ręce mi szybko drętwieją w pracy a po wypadku nic mi nie było. Czy mogę liczyć na odszkodowanie ? Jesli tak to na jaką kwotę ?Wcześniej na podstawie RTG i karty od lekarza dostałem 2000 zł.

  #690
  Avatar
  adriano
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o zadośćuczynienie z polisy OC sprawcy to kwota może być większa.

  #691
  Avatar
  kakilu
  Uczestnik

  Z jakiego ubezpieczenia dostał Pan te 2000zł ?

  #1988
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Wciąż możesz starać się o wyższe odszkodowanie – nawet jeżeli takie dolegliwości jak drętwienie rąk wystąpiły po dłuższym czasie od wypadku. Musisz jednak udowodnić, że odczuwane dolegliwości mają związek z urazem doznanym podczas wypadku. Powinno być to wprost wyrażone w dokumentacji medycznej.

  Teraz wystarczy tylko, że złożysz jeszcze jeden wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Uzasadnieniem powinno być właśnie dodatkowe dolegliwości. Konieczna jest także wspomniana wcześniej dokumentacja potwierdzająca ból.

  Oprócz podstawowego odszkodowania możesz także starać się o zadośćuczynienie za ból cierpienie. Tutaj jednak konieczne jest określenie kwoty, jakiej się domagasz. Co ważne, świadczenie to nie jest przyznawane na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczyciel oceni, jak bardzo uraz jest dla Ciebie uciążliwy i jaki będzie miał wpływ na Twoje dalsze funkcjonowanie. I na tej podstawie otrzymasz dodatkowe pieniądze.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.