Wypadek przy pracy (ścięty opuszek palca) – co mam robić ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Wypadek przy pracy (ścięty opuszek palca) – co mam robić ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  whato 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #545
  Avatar
  Ania1988
  Uczestnik

  Witam, dwa dni temu uległam wypadkowi w pracy. Pracuję w sklepie. Obcięłam sobie opuszek palca. Nie wiem co mam zrobić bo jest to mój pierwszy wypadek. Czy aby dostać odszkodowanie muszę mieć zwolnienie lekarskie ?

  #546
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Skoro stało się to w pracy to trzeba to zgłosić pracodawcy. Na piśmie opisz co się stało, kiedy, gdzie. itp. Jeśli są świadkowie to należy ich podać (imię i nazwisko). Aby otrzymać jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u nie musi być zwolnienia lekarskiego. Musi być natomiast stwierdzenie urazu, ponieważ wypadkiem przy pacy jest nagłe zdarzenie spowodowane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które miało związek z pracą.

  #547
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Nie ma takiego obowiązku. Szkodę można likwidować z ubezpieczeń dobrowolnych NNW, domagać się jednorazowego odszkodowania z ZUS-u za trwały uszczerbek na zdrowiu, jak i z polisy OC pracodawcy, o ile będzie stwierdzona wina czy zaniedbanie pracodawcy lub pracodawca będzie odpowiedzialny za szkodę na zasadzie ryzyka,

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.