Wycena auta po kradzieży – auto-casco

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Ubezpieczenia AC Wycena auta po kradzieży – auto-casco

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 1 miesiąc temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #2112
  Avatar
  korniszon
  Uczestnik

  W lutym 2015 kupiłem w Niemczech w salonie używany samochód. Wartość na fakturze równa się wartości od jakiej zapłaciłem akcyzę – 45.000 zł. Auto ubezpieczyłem w Warcie (OC+AC) na kwotę 40.000zł w marcu 2015, potem w marcu 2016 na kwotę 41.000zł i w marcu 2017r. na 37.000zł (cały czas Warta). Nie miałem żadnej szkody ani stłuczki przez cały ten okres, aż w czerwcu 2017r. samochód został mi skradziony. Przysłano mi wycenę samochodu na dzień kradzieży w wysokości 30.000zł! Wycena jak wycena. Problem polega na tym, że nie mam jak zweryfikować tej wyceny, bo nawet w płatnym serwisie w necie dokładnie takiego modelu nie znalazłem (w Polsce takich nie sprzedawali). Samochód był ubezpieczany co roku w tej samej firmie, podstawą pierwszej wyceny była wartość celna auta, nie było żadnych szkód. Przeczytałem co prawda dopiero po kradzieży OWU AC i widzę że to Ubezpieczający odpowiada za wycenę auta przy zawieraniu polisy, ale utrata na wartości samochodu rocznie rzędu 3-4 tysięcy wydawała mi się OK.
  Różnica między wartością auta w lutym a wyceną w czerwcu jest dla mnie szokująca. Czy można taką wycenę zakwestionować opierając się na wartości celnej samochodu w 2015r. i bezszkodowym przebiegu ?

  #2113
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  W takim układzie jak najbardziej zasadnym było by abyś zrobił prywatną wycenę u niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Oczywiście na swój koszt. Następnie zwróć się do ubezpieczyciela z roszczeniem, o ponowną wycenę przez nich i o zwrot wydanych przez ciebie środków na niniejszą, przekazując mu kopię tej Twojej opinii wraz z fakturą. Jeżeli to nie przyniesie spodziewanego skutku to pozostaje tylko droga sądowa.

  #2115
  Avatar
  korniszon
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedź. Nawet myślałem o takiej wycenie, ale ja już nie mam tego samochodu więc opinia rzeczoznawcy będzie przybliżona. Czy później w sądzie będzie ona brana pod uwagę?

  #2116
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Co do wyceny pojazdu przez rzeczoznawcę, to wystarczą mu jedynie pełne dane pojazdu, włącznie z VIN-em.
  Natomiast jeżeli chodzi o opinię prywatną to niniejsze przez nasze sądy nie są i nie mogą być brane pod uwagę. Z tym, że w przypadku powództwa i Pańskiej wygranej sąd nakazuje zwrot za nią stronie przeciwnej. Natomiast w sądzie, jeżeli do takowego dojdzie składa się wniosek o powołanie biegłego z zakresu ………… ta opinia biegłego brana jest pod uwagę i zazwyczaj kwota ta jest blizsza kwoty z Twojej prywatnej opinii.

  #2119
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Korniszon, utrata wartości faktycznie jest bardzo duża. Niestety, nie możesz powoływać się na wartość samochodu w momencie jego kupna. Pomimo, ze nie miałeś szkód, samochód był już nieco zużyty, co odbija się na jego wartości.
  Ale jak najbardziej, masz prawo odwołać się od takiej wyceny Twojego auta. Najlepiej by było, gdybyś zgłosił się do niezależnego rzeczoznawcy. Powinien on wycenić Twój samochód zgodnie z rzeczywistą wartością.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.