Większe odszkodowanie z PZU za uszkodzone kręgi piersiowe

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Większe odszkodowanie z PZU za uszkodzone kręgi piersiowe

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #350
  Avatar
  Julita
  Uczestnik

  Dzień dobry, spadłam ze schodów i uszkodziłam sobie kręgi piersiowe od 5 do 8. Oprócz tego złamałam 5 kręg szyjny i miałam uraz głowy w postaci rozcięcia. Po wypadku miałam zwolnienie lekarskie na 180 dni. Pieniądze (6000zł) dostałam na konto bez żadnej decyzji. Czy mogę się odwołać i liczyć na więcej ?

  #351
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Niech Pani zażąda od ubezpieczyciela tabel na podstawie których został ustalony procent, który Pani dostała.

  #352
  Avatar
  orel
  Uczestnik

  Oprócz tego co napisał karolek należy zapoznać się jeszcze z polisą, bo to od warunków zawartych w polisie zależy wysokość odszkodowania.

  #353
  Avatar
  Julita
  Uczestnik

  Dzisiaj dostałam decyzję, z której wynika, że jestem ubezpieczona na mniej niż w trakcie podpisywania umowy. Jak mam napisać odwołanie ? Bo przyznam, że trochę nie zgadzam się z procentem, który wynosi 15%.

  #354
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Trzeba przedstawić umowę oraz ogólne warunki ubezpieczenia, które Pani zawierała. Odwołanie będzie dotyczyło złej oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu.

  #1997
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Julita, zawsze warto się odwołać, jednak konieczne jest właściwe udokumentowanie swoich racji. W tym przypadku musisz dokładnie przestudiować OWU. Powinna tam pojawić się maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać za procent uszczerbku na zdrowiu lub uraz. Ubezpieczyciel nie może dowolnie kształtować kwoty za określone uszczerbki, czy kwoty ubezpieczenia. To oznacza, że nie możesz mieć niższej kwoty ubezpieczenia, niż w momencie podpisywania polisy – chyba że w polisie pojawia się odpowiedni zapis.

  Możesz zatem napisać odwołanie powołując się na OWU. Warto także dostarczyć jak najpełniejszą dokumentację medyczną lub poprosić o komisję lekarską. Dokładne badania mogą sprawić, że uzyskasz wyższe odszkodowanie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.