Uszczerbek na zdrowiu – jaki procent dostanę ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Uszczerbek na zdrowiu – jaki procent dostanę ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #196
  Avatar
  Rysiek
  Uczestnik

  Dzień dobry, około 2 miesięcy temu miałem wypadek, w którym doznałem skręcenia lewego stawu skokowego. Oprócz tego doszło do rozlania torebki stawowej. Gips miałem założony na 13 dni dopiero po tygodniu kiedy opuchlizna zeszła. Na zwolnieniu lekarskim byłem 30 dni choć powinienem być ok 2 miesiące. Gdy już pracowałem przeszedłem zabiegi rehabilitacyjne. Chciałbym dowiedzieć się jaki procent odszkodowania dostanę aby nie zostać oszukanym przez ubezpieczyciela.

  #197
  Avatar
  kawka29
  Uczestnik

  Wszystko zależy od stopnia zniekształcenia i ograniczenia ruchowości. Może to być od 1% do 15% ale nawet od 25% do 40%.

  #198
  Avatar
  kiero
  Uczestnik

  Zgadzam się z kawka29

  #199
  Avatar
  ilona146
  Uczestnik

  Witam, uszkodziłam sobie łąkotkę oraz skręciłam kolano. Wypadek miał miejsce w pracy. Ile procent mi się należy ? Dodam, że lekarz zalecił mi zabiegi rehabilitacyjne. Proszę o odpowiedź.

  #2010
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Muszą Państwo wiedzieć, że bardzo trudno jest określić uszczerbek na zdrowiu na podstawie samego tylko rodzaju urazu. Ubezpieczyciele i ZUS dysponują tabelami, gdzie każdy uraz ma określony procent uszczerbku. Mają one jednak jedynie charakter pomocniczy. Tylko lekarz może ustalić, jak duże są uszkodzenia i czy będą miały trwały charakter. W przypadku uszkodzeń kolana „widełki” uszczerbku są bardzo szerokie. Niewielki uszczerbek to 1-10%, a znaczny – nawet 40%.
  W razie wątpliwości co do przyznanej kwoty odszkodowania warto się odwołać i poprosić o komisję lekarską, która osobiście zbada pacjenta (zwykle ustalenie uszczerbku odbywa się na podstawie dokumentacji medycznej).

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.