Ubezpieczenie grupowe – odwołanie od decyzji PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Ubezpieczenie grupowe – odwołanie od decyzji PZU

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #589
  Avatar
  mandzio
  Uczestnik

  Cześć będąc na obozie tenisowym złamałem sobie 2 kości przedramienia z przemieszczeniem. Podzcas operacji nastawili mi rękę i włożyli 2 druty. Leczenie trwało pół roku po zdjęciu szwów i usunięciu drutów. W pewnym punkcie nadgarstka mam zdrętwiałą rękę bo uszkodzono mi nerw podczas nastawiania. Mój uszczerbek PZU wyceniło na 400zł a ubezpieczenie grupowe NNW wynosiło do 10 000zł. Czy warto sie odwoływać ?

  #590
  Avatar
  pipi
  Uczestnik

  Proszę zapoznać się z tabelami oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu stanowiącymi załącznik do OWU. Proszę również zapoznać się z orzeczeniem lekarza i decyzją. Następnie skontaktować się z lekarzem, który ma doświadczenie w orzekaniu i podjąć decyzję czy się odwoływać czy nie.

  #591
  Avatar
  zger
  Uczestnik

  Warto się odwoływać. 5% to mało.

  #2076
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Mandzio, Twój uraz wygląda na poważny. Jest więc możliwe, że możesz uzyskać wyższe odszkodowanie.
  To jednak zależy od tego, co zwierają warunki Twojej polisy. Napisałeś, że suma ubezpieczenia wynosi 10000 zł – przysługuje ona najpewniej za najcięższe obrażenia. W OWU powinna pojawić się kwota, jaką ubezpieczyciel przyznaje za każdy procent uszczerbku, a także tabela, która określa ten procent za każdy uraz.

  Jeżeli zdecydujesz się na odwołanie, powinieneś właśnie powołać się na OWU, a także poprosić o komisję lekarską, podczas której lekarz zbada Cię osobiście. Dokładna ocena Twojego zdrowia może sprawić, że uzyskasz więcej pieniędzy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.