Zgłoszenie szkody pzu w jakim terminie muszę to zrobić?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Zgłoszenie szkody pzu w jakim terminie muszę to zrobić?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 4 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #1504
    Avatar
    fredo
    Uczestnik

    Cześć! Mam pytanko chociaż sprawa jest dosyć stara. Chodzi o zgłoszenie szkody pzu w jakim terminie trzeba dokonać tego zgłoszenia jeśli sprawa dotyczy polisy NNW? Generalnie to 7 lat temu miałem kolizję. Otrzymałem odszkodowanie z OC i dopiero niedawno zgłosiłem sprawę z NNW. Dostałem jednak odpowiedź, że szkodę z NNW mogłem zgłosić do 6 miesięcy wiec odszkodowanie sie nie należy.

    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 tygodni, 1 dzień temu przez Avatar  admin.
    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 tygodni, 1 dzień temu przez Avatar  admin.
    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 tygodni, 1 dzień temu przez Avatar  admin.
    #1505
    Avatar
    milka
    Uczestnik

    Termin zgłaszania szkody w NNW to 3 lata

    #1506
    Avatar
    fredo
    Uczestnik

    Likwidator szkody uzasadnił to tak: „Zgodnie z par.11 pkt 2 OWU NNW Kierowcy i Pasażerów zgłoszenie szkody winno nastąpić niezwłocznie, jednak nie później niż w ciagu 6 miesięcy od zajścia wypadku”. Sprawdzałem w OWU dostępnym na stronie i jest w nim zapis, że 3 lata. Czy OWU w 2011r było inne ?

    #1507
    Avatar
    karolek
    Uczestnik

    mogło tak być, ale taki zapis nie może wyłączać przepis ustawowych.

    #1508
    Avatar
    fredo
    Uczestnik

    Mam rozumieć, że art. 819 kodeksu cywilnego nadrzędnie reguluje OWU?
    Znalazłem stare OWU, które obowiazywało w dniu podpisania umowy i faktycznie jest tam zapis, że do 6 miesięcy powinienem to zgłosić.
    Czy w odwołaniu mogę powołać się na art. 819 ?

    #1509
    Avatar
    karolek
    Uczestnik

    Yhm… nie można zapisami wewnętrznymi podważać zapisów ustawowych. Tak, można sie powołać na ten artykuł.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.