Odszkodowanie za stłuczkę z dzikiem

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Karol76 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #866
  Avatar
  nozyce
  Uczestnik

  Witam razem z męzem mieliśmy wypadek. Wpadł na nas dzik, który nie przeżył tego. Droga nie jest oznakowana. Na miejscu była policja któa spisala wszystko. Ani lasy państwowe ani koło łowieckie nie chce wziąć odpowiedzialności za dzika. Zgłosiłąm się więc do wójta gminy w któej się to stało. Zgłosili to swojemu ubezpieczycielowi który wycenił szkodę na 3000zł. Kiedy miało juz dość do wypłąty to jakiś urzednik powiedział że droga nalezy do dróg wojewódzkich i odesłali mnie do Zarządu Dróg Wojewódzkich… Przecież ja chciałam odszkodowanie od właściciela zwierzęcia a nie od właściciela drogi…. Czy jest szansa na wygranie tej sprawy ?

  #867
  Avatar
  vanessa
  Uczestnik

  Odpowiedzialność ponosi zarządca koła łowieckiego znajdującego się na terenie gdzie doszło do wypadku.
  Powołujesz się na to, że koło łowieckie nie zabezpieczyło zwierzyny przed migracją z lasu lub nie oznakowania terenu odpowiednimi znakami drogowymi.

  #868
  Avatar
  kokowiec
  Uczestnik

  Jeśli wypadek miał miejsce na terenie koła łowieckiego to odpowiadają Lasy Państwowe a na pozostałych terenach budżet wojewódzki.

  #869
  Avatar
  nozyce
  Uczestnik

  Ja już obdzwoniłam wszystkie te instytucje, ale problem jest taki że wszyscy zrzucają odpowiedzialność na innych.

  #870
  Avatar
  Karol76
  Uczestnik

  Cześć, rok temu uderzyłęm w dzika. Zwierzę zdechło. Samochód był bardzo uszkodzony. Stało sie to na drodze powiatowej. Droga nie oznakowana. Protokół powypadkowy jest na policji ale nadleśnictwo nie chce podać jakichkolwiek informacji. Jak na złość przegląd techniczny skończył mi się dzień przed wypadkiem. Jak mam dochodzić swoich sparw ? Dodam że ubezpieczenie OC było ważne. Jak mam się starać o odszkodowanie ? Pomóżcie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.