Jestem sprawca kolizji co dalej? Jakie mogą być tego skutki ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jestem sprawca kolizji co dalej? Jakie mogą być tego skutki ?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #200
  Avatar
  kielon
  Uczestnik

  Witam Państwa, wczoraj spowodowałem wypadek i jestem sprawca kolizji co dalej robić? Mianowicie wyjeżdżając z parkingu galerii handlowej uderzyłem w zderzak innego samochodu. Wezwano policję, dostałem mandat i punkty. Poszkodowany mógł się ze mną dogadać ale nie chciał i żąda zwrotu z polisy. Co w takim przypadku zrobi ubezpieczyciel ?

  #201
  Avatar
  rochyt
  Uczestnik

  Po pierwsze nie jest to wypadek a drobna kolizja czyli stłuczka. Po drugie czy byłeś pod wpływem alkoholu itp. ? A co niby ubezpieczyciel ma Ci zrobić ? xd Najwyżej utracisz część zniżek.

  #202
  Avatar
  kielon
  Uczestnik

  Nie, nie byłem pod wpływem alkoholu ani pod wpływem narkotyków. Nic mi się nie stało. Samochód jest mojego taty

  #203
  Avatar
  rochyt
  Uczestnik

  Aha no to poszkodowany będzie korzystał z OC Twojego taty. Pamiętaj żeby nie dawać mu (poszkodowanemu) nic poza numerem polisy. Pozdrawiam

  #2020
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Kielon, witaj na naszym forum.
  Ubezpieczyciel w tym przypadku nie wyciąga żadnych dodatkowych konsekwencji – nie dostaniesz żadnej kary, nie musisz też niczego wyjaśniać. Niestety, po kolizji kierowca traci część zniżek, co oznacza, że Twój tata w przyszłym roku zapłaci wyższą składkę.

  Jedyna sytuacja, w której ubezpieczyciel wyciąga dodatkowe konsekwencje wobec sprawcy, to ucieczka z miejsca wypadku lub spowodowanie go pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wówczas stosowany jest tzw. regres ubezpieczeniowy. Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaca pieniądze poszkodowanemu, a sprawca wypadku musi je TU zwrócić.

  #2534
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Serio nie wiesz co cię czeka? Po pierwsze nie spowodowałeś wypadku tylko kolizję, bo to jest różnica. A sprawa z ubezpieczycielem jest bardzo prosta, wypłaci temu drugiemu kierowcy odszkodowanie a Tobie nieco podwyższy składkę ubezpieczeniową i to wszystko. Przy kolizjach jest o tyle względnie dobrze że zawsze możesz próbować się dogadać a jeśli to nie pomoże to conajwyżej dostaniesz mandat i stracisz część zniżek w ubezpieczalni. Gorzej gdybyś faktycznie spowodował wypadek no to wtedy lecisz do sądu.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.