Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie zus dało za mało?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Skręcenie stawu skokowego odszkodowanie zus dało za mało?

Tagi: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #277
  Avatar
  anila
  Uczestnik

  Uległam wypadkowi w pracy. Doznałam skręcenia stawu skokowego. ZUS wypłaciło mi pieniądze, ale wydaje mi się że za mało. Miałam nogę w protezie ortopedycznej przez ponad miesiąc. Na komisji przyznano mi tylko 1%…Czy mogę się odwołać ? Jeśli tak to jak to wygląda ?

  #278
  Avatar
  gogus
  Uczestnik

  Odwoływać się możesz ale czy Ci coś dodają to ciężko powiedzieć…

  #279
  Avatar
  julka
  Uczestnik

  Najlepiej jeśli zrobisz to z pomocą firmy odszkodowawczej albo prawnika bo samej to możesz mieć ciężko…

  #280
  Avatar
  abc123
  Uczestnik

  Pewnie próbuj ! Jeśli odpuścisz to nigdy się nie dowiesz i potem cały czas będziesz się zastanawiać czy dobrze zrobiłaś, że odpuściła.

  #2024
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Anila w tej chwili masz dwie możliwości, dzięki którym możesz uzyskać wyższe odszkodowanie.
  Pierwsza z nich to odwołanie. Możesz to zrobić, składając odpowiednie pismo we właściwym oddziale ZUS. W piśmie musi się jednak znaleźć uzasadnienie Twojego stanowiska. Możesz też poprosić o kolejną komisję lekarską.
  Drugim wyjściem z sytuacji jest odszkodowanie od ubezpieczyciela pracodawcy. Uzyskasz wówczas nie tylko odszkodowanie, ale np.: zwrot poniesionych wydatków na leczenie, czy zwrot utraconych zarobków (jeżeli to wystąpiło). Ale uwaga! Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy to nie ty spowodowałaś wypadek.

  #2573
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Chciałbym dodać do wypowiedzi eksperta że musi zostać spełniony jeszcze jeden warunek, a mianowicie zakład pracy musi ponosić odpowiedzialność za wystąpienie wypadku. Czyli np. dopuścił się zaniedbania.

  #2575
  Avatar
  zombek30
  Uczestnik

  Cześć, powiedzcie mi czy jak zus nie przyznał mi renty po wypadku przy pracy to czy pracodawca może mi taką przyznać? Nie będę się zagłębiał w kto co i jak przyczynił się do wypadku a powiem tylko że kierownik zmiany się przyznał do błędu więc teoretycznie to wina zakładu pracy. Obecnie mam problemy z poruszaniem się i nie mogę zbyt długo siedzieć, po 20-30 minutach już mnie boli kręgosłup i najlepiej jeśli mogę się wtedy położyć to szybko mija ból. ZUS nie przyznał mi renty, ale czy pracodawca powinien w takim przypadku?

  #2577
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Wydaje mi się że tak. Ważne żebyś miał dowody wskazujące na winę pracodawcy, ale skoro on sam poniekąd się przyznaje to masz problem z głowy. Ale nie jestem pewny czy firmę będzie stać na takie koszty jak renta. Najlepiej będzie najpierw się dogadać z prezesem i spróbować to załatwić polubownie. A nie wiesz czy firma ma jakieś ubezpieczenie od wypadków przy pracy? Wtedy miałbyś problem z głowy bo piszesz wniosek do ubezpieczyciela.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.