Kapitalizacja renty jak obliczyć właściwa kwotę?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Kapitalizacja renty jak obliczyć właściwa kwotę?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #822
  Avatar
  jedynka
  Uczestnik

  Dzień dobry Państwu,

  Chciałabym się dowiedzieć czym dokładnie jest ta kapitalizacja renty i jak obliczyć kwotę żeby była najwyższa? Mój przypadek jest taki. Kiedyś miałam wypadek samochodowy, obecnie mam przyznaną rente w wysokosci 2500zł którą płaci mi firma ubezpieczeniowa. Wypadek był w pracy. Otrzymałem ostatnio propozycje od ubezpieczyciela skapitalizowania renty w wysokości 600 000 tysięcy złotych. Czy proponowana kwota jest odpowiednia i czym w ogóle jest ta kapitalizacja?

  #823
  Avatar
  pieniadz
  Uczestnik

  Najlepiej bedzie jesli pójdzie Pan do jakiegoś doradcy finansowego aby wyliczył Panu przyszłą wartość tych 2500 zł odkładanych co miesiąc.

  #824
  Avatar
  babcia
  Uczestnik

  chodzi o to, że musi pan przewidzieć ile lat przeżyje i jaką wartość ta suma będzie miała przez ten okres.

  #3442
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  To jest ciężka sprawa bo może się wydawać że kwota jest spora ale w przeliczeniu na okres lat wyjdzie, że miesięcznie wypłacali by powiedzmy 2200 zł. Najlepiej udać się z tą sprawą do prawnika czy kancelarii odszkodowawczej bo to nie jest takie łatwe. Można ewentualnie obliczyć to na zasadzie statystycznej długości życia w kraju. Pomnożyć ilość miesięcy i wyjdzie jaka kwota powinna zostać wypłacona. Z obliczeń wynika, że kwota ta była odpowiednikiem wypłaty renty przez 20 lat. Tak więc ciężko powiedzieć.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.