Reklamacja do PZU. Jak napisać ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #322
  Avatar
  gfdr
  Uczestnik

  Czy pisał ktoś odwołanie do PZU ? Miałem wypadek z mojej winy. Miałem naprawiać auto z autocasco, ale rzeczoznawca powiedział mi, że wartość naprawy przekroczyła całkowity koszt naprawy. Obliczając wartości samochodu przed wypadkiem odjąć wartość samochodu po zdarzeniu wyszła im suma, którą mi wypłacili. Jak mam napisać to odwołanie ? Czy PZU wystawia kosztorys ?

  #323
  Avatar
  pipi
  Uczestnik

  Po lewej do góry wpisz swoje dane a po prawej datę. Na środku adresat a pod nim treść odwołania, którą musisz zacząć numerem szkody. Na końcu oczywiście podpis.

  #2064
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  GFDR, napisanie odwołania tylko wydaje się trudne. W rzeczywistości przypomina ono podanie, które uczymy pisać się jeszcze w szkole.
  Oprócz podstawowych danych, jak imię i nazwisko, a także numer szkody najważniejsza jest kwota, o jakąś się ubiegasz. Najtrudniejsze jest uzasadnienie własnych racji. Musisz mieć dowody, iż ubezpieczyciel popełnił błąd, np.: orzekając o szkodzie całkowitej, albo zaniżył wartość samochodu. W tej sytuacji pomóc może kosztorys niezależnego rzeczoznawcy. Jest to dodatkowa usługa, która może kilkaset złotych. Ubezpieczyciel zwróci Ci jednak tę kwotę, jeżeli przychyli się do Twojego odwołania.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.