Proszę o pomoc w sprawie błędu lekarskiego. Uszkodzona ręka

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Proszę o pomoc w sprawie błędu lekarskiego. Uszkodzona ręka

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #2118
  Avatar
  klawisz
  Uczestnik

  Witam w listopadzie miałem wypadek przy cięciu drzewa w domu piła terczową. Uszkodziłem sobie prawą ręke wynikiem czego było połamanie palca z ranami szarpanymi. Pozostałe palce też były pociete. W sumie miałem ok 15 szwów. Lekarz który udzielał mi pomocy po pozszywaniu ran wstawił mi palec w szyne. po 4 tygodniach kazał ją zdjąć nie robiąc zdjecia RTG. po ok 2 miesiącach gdy okazało sie że palec jest sztywny zrobił mi zjecie RTG i wykazało ze mam jakąś narośl lub pozostałości kości, powrastane w mięśnie. Kazał zarejestrować sie na zabieg. Czekałem 2 miesiace na konsultacje po której dowiedziałem sie ze nie warto robić zabiegu… 10 maja miałem komisje i inny lekarz powiedział że jest już za póżno na zabieg bo zabieg powinien być robiony zaraz po wypadku jak myślicie. Czy jest to błąd lekarski ? Pół roku byłem na chorobowym bo czekałem na zabieg na który jest już za póżno…. mam niesprawną reke i musiałem zmienić prace bo tam gdzie pracowałem nie dałbym rady. Proszę o pomoc

  #2120
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Klawisz, nie będąc lekarzem, bardzo trudne jest orzec, czy terapia i postępowanie lekarza były prawidłowe. Bo o błędzie lekarskim można mówić dopiero wtedy, gdy postępowanie lekarza odbiega od przyjętej praktyki i aktualnej wiedzy medycznej. Błąd lekarski to też błędna diagnoza.
  U Ciebie należałoby stwierdzić, czy lekarz faktycznie powinien zdjąć gips po 4 tygodniach, nie zlecając przy tym prześwietlenia. Pomóc w tym może opinia innego lekarza.
  Jeżeli faktycznie doszło do błędu medycznego, to możesz starać się o zadośćuczynienie od ubezpieczyciela szpitala, w którym pracuje lekarz.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.