Proces odwołania się od decyzji z ZUS-u

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Proces odwołania się od decyzji z ZUS-u

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #2110
  Avatar
  poloc
  Uczestnik

  W październiku miałem wypadek w pracy. Złamałem rękę. Miałęm L4, leczenie, zakończenie leczenia, badanie lekarza orzecznika ZUS. Przyznał mi 4% stałego uszczerbku na zdrowiu. Jednorazowego odszkodowania dostałem 4000zł
  Nie czuję by ta kwota była odpowiednia do strat jakie poniosłem przez nieobecność w pracy, do bólu jaki musiałem znieść i teraz konsekwencji. Już na rehabilitacji poradzono mi by się odwołać ale wtedy nie wiedziałem, że procent uszczerbku na zdrowiu to jedno a kwota jemu odpowiadająca to drugie.
  Nie mam do kogo się zwrócić o pomoc.Mam kilka pytań: czy ZUS wypłaca to odszkodowanie tylko za uszczerbek pomijając cały ogół reszty okoliczności przez które jestem stratny?
  Czy jeśli chciałbym się odwołać to znów będę musiał być poddany badaniu lekarza orzecznika ZUS ? (podważam nieadekwatną do bólu kwotę a nie procent uszczerbku)
  Czy jest to możliwe, by po odwołaniu ZUS ustalił mniejszą kwotę odszkodowania lub mniejszy uszczerbek a więc będę musiał zwrócić pieniądze, które już otrzymałem?

  #2111
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Na odwołanie od decyzji ZUS jest konkretny czas. W każdym piśmie z ZUSu na końcu są określone terminy na wniesienie zastrzeżeń i odwołania. Po odwołaniu może być (ale nie musi) być powołana jeszcze jedna komisja lekarska.

  #2117
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Poloc, możesz odwołać się od decyzji ZUS w ciągu 30 dni od wydania decyzji. Musisz jednak wiedzieć, że ZUS przyznaje tylko odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Niewykluczone jest jednak, że komisja lekarska uzna, że powinien być on większy. Bo przy odwołaniu najprawdopodobniej ponownie zostałbyś przebadaniu.

  Jeżeli jest mowa o rekompensacie za ból, to w grę wchodzi zadośćuczynienie. A to może wypłacić tylko ubezpieczyciel Twojego pracodawcy. Zatem powinieneś wystąpić z wnioskiem o odszkodowanie właśnie do niego.
  Jest tylko jeden problem – to pracodawca lub inny pracownik muszą być odpowiedzialni za Twój wypadek. Jeżeli to ty zawiniłeś – należy Ci się tylko odszkodowanie z ZUS.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.