Pozew do sądu w sprawie odszkodowania (PZU)

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Pozew do sądu w sprawie odszkodowania (PZU)

Tagi: 

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 2 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1293
  Avatar
  kacper444
  Uczestnik

  Cześć miałem wypadek na rowerze w wyniku któego doznałem zwichnięcia stawu barkowego. Po operacji i rehabilitacji zgłosiłem sie do PZU.Otrzymałem 10% uszczerbku na zdrowiu. Ponieważ nie zgodziłem się na taki procent, wniosłem odwołanie od decyzji orzecznika. Po miesiacu otrzymałem odpowiedź ze według tabeli PZU za ten wypadek przewidziane w tabeli jest od 5% – do 20%.
  Chciałbym sprawę skierować do sądu ale nie bardzo się orientuje jak mam to załatwić…Czy kierując sprawę do sądu muszę zapłacić koszty sądowe ?

  #1294
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Po prostu… pisze się pozew do sądu. Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczenia dobrowolnego NNW to sprawa sądowa może być nieuzasadniona ekonomicznie. Wypłaca się tylko odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Tak, to Pan ponosi koszty sądowe – jest to 5% wartości przedmiotu sporu. W przypadku przegranej trzeba będzie również ponieść koszty zastępstwa procesowej strony pozwanej.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.