Jakie odszkodowanie za stłuczony palec i poważne uszkodzenie ciała?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Jakie odszkodowanie za stłuczony palec i poważne uszkodzenie ciała?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 3 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1283
  Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Witam, moja córka miała zbity palec podczas wysiadania z samochodu. Była hospitalizowana, a teraz jeździ na zabiegi bo powstał krwiak. Czy można się starać o odszkodowanie z ubezpieczenia właściciela samochodu?

  #1284
  Avatar
  kalucja
  Uczestnik

  Jeśli nie uszkodził sobie palca w jakiś bezmyślny sposób to uwazam ze moze sie starac o odszkodowanie

  #1285
  Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze parę pytań. MIanowicie… gdzie powinnam się zwrócić i jakich dokumentów potrzebuję? Czy właściciel pojazdu poniesie jakieś straty lub będzie miał nieprzyjemności jeżeli to nie była jego wina ?

  #1286
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  wątpię, aby uzyskała Pani świadczenie z OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

  #1287
  Avatar
  matunia
  Uczestnik

  Dowiedziałam się że ,jeżeli posiadacz samochodu płacił nie obowiązkową składkę od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów to mogę się starać o odszkodowanie.

  #1288
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Należy złożyć roszczenie do ubezpieczyciela. Będzie to ubezpieczyciel z którym zawarto NNW w ramach polisy OC pojazdu. Z polisy OC pojazdu nie należą się świadczenia jeśli nie była to wina kierującego pojazdem. Właściciel nie poniesie żadnych strat

  #3814
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Również wydaje mi się, że nie ma co szukać odszkodowania z polisy OC. Jeżeli pasażer wysiadał w dozwolonym miejscu i kierowca zadbał o inne aspekty bezpieczeństwa, to na pewno nie ponosi winy za wypadek. Zostaje jedynie odszkodowanie z polisy na życie jeżeli taką ochroną był objęty poszkodowany czy poszkodowana. Jest jeszcze problem tego typu że ten rodzaj obrażeń jeżeli było to tylko stłuczenie a nie żadne złamanie to wątpie żeby kwalifikował się do jakiegokolwiek odszkodowania. Po prostu uraz jest zbyt mały i praktycznie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji na przyszłość.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.