Poparzenie w pracy gorącym olejem

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 7 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #672
  Avatar
  hija
  Uczestnik

  Hej, moja mama miała wypadek w pracy. Poparzyła się gorącym olejem. Protokół powypadkowy jest tak napisany, że wynika z niego, że to moja mama jest winna całemu zajściu. Czy moja mama ma szansę na odszkodowanie z ZUS ? Czy pracodawca tym protokołem mógł zaszkodzić ? Moja mama miała robione prześwietlenia, była u chirurga no i miała zwolnienie na 4 miesiące.

  #673
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Aby poszkodowany nie dostał jednorazowego odszkodowania, musiałaby być przypisana poszkodowanemu wyłączna wina za wypadek. Proszę sprawdzić co jest napisane w 5 punkcie protokołu. Czy mama była przeszkolona i potwierdziła to pisemnie ? Czy dostała obuwie od pracodawcy ?

  #674
  Avatar
  hija
  Uczestnik

  Nie, mama nie miała żadnego szkolenia, nic nie podpisywała i nie dostała żadnego ubrania. Wszystko musiała kupić sobie sama, przy czym po kuchni chodziła w klapkach. Babka z BHP powiedziała, że wie jak tam wygląda praca i jak tam są przestrzegane przepisy…

  #675
  Avatar
  odszko
  Uczestnik

  Wystąpcie do zakładu o przesłanie do ZUS dokumentacji, aby ustalili stały uszczerbek na zdrowiu.

  #676
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Po zakończeniu leczenia Twoja mama powinna napisać pismo do pracodawcy z prośbą o skierowanie do lekarza orzecznika w celu określenia % uszczerbku na zdrowiu i wypłaty jednorazowego odszkodowania.
  Do pisma należy dołaczyć druk N9, wypełniony przez lekarza, który leczył Twoją mamę. Pismo i N9 proszę złożyć w sekretariacie firmy albo do BHP-owca za potwierdzeniem odbioru. Mama może również sama złożyć dokumenty do ZUS-u, jeśli pracodawca będzie twierdził,że odszkodowanie się nie należy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.