Jak odwołać się od decyzji, w której jestem uznana za współwinną ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jak odwołać się od decyzji, w której jestem uznana za współwinną ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #344
  Avatar
  blondi
  Uczestnik

  Dzień dobry, miałam wypadek. Wyjeżdżając z parkingu osiedlowego pewna babka cofając uderzyła we mnie. Ja jeszcze nie jechałam. Oczywiście uznała się za winną. Zrobiłam zdjęcia, spisałyśmy oświadczenie. Dokumenty do PZU wysłane. Teraz nagle przyszła decyzja, że jestem współwinna. Babka ta nie chce ze mną rozmawiać bo przecież oświadczenie spisała. Jak teraz odwołać się od decyzji ? Koszty naprawy wyniosły 2500 zł ale czemu mam płacić połowę skoro to nie z mojej winy ?

  #345
  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  Jeśli Pani nie jechała to znaczy, że nie była Pani jeszcze w ruchu drogowym, a co za tym idzie Pani nie jest winna.

  #346
  Avatar
  mateusz333
  Uczestnik

  Pani nie jest winna. Jedyną winną jest ta kobieta, która cofając, wjechała w Panią. Niech się Pani nie da wciągnąć w płacenie po połowie.

  #2065
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj Blondi, myślę, że nie musi Pani obawiać się dodatkowych obciążeń ze strony ubezpieczyciela.
  Obciążenie współwiną jest często swego rodzaju trikiem, dzięki któremu TU może wypłacić niższe odszkodowanie. Ubezpieczyciel powinien jednak uzasadnić, dlaczego jest Pani współwinna – powinno to wynikać przede wszystkim ze złamania przepisów ruchu drogowego. Gdyby Pani cofała bez spojrzenia w lusterka lub jechała z niedozwoloną prędkością – ubezpieczyciel mógłby mówić o współwinie.
  Może więc Pani odwołać się od decyzji ubezpieczyciela powołując się na oświadczenie sprawcy, a także fakt, iż Pani nie samochód jeszcze nie był w ruchu.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.