Złamana kość strzałkowa i czas zrostu

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Złamana kość strzałkowa i czas zrostu

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  pietraZZZ 5 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #359
  Avatar
  godzina
  Uczestnik

  Cześć czy może mi ktoś powiedzieć jak długo zrasta się kość strzałkowa ? Półtora miesiąca temu doszło do złamania. Obyło się bez operacji. Miałam mieć założony gips na 4 tygodnie, ale po 3 lekarz już go ściągnął. Niestety okazało się, że noga się nie zrasta.

  #360
  Avatar
  pytajnik
  Uczestnik

  Nie ma określonego i stałego czasu w jakim zrastają się kości. Jest to sprawa indywidualna. Natomiast jeśli chodzi o kości strzałkowe to zazwyczaj dobrze się one zrastają.

  #361
  Avatar
  kielba
  Uczestnik

  Twoja kość strzałkowa powinna się zrosnąć za niedługo także spokojnie. Ja miałem kiedyś złamaną kość piszczelową, która ponoć najgorzej się zrasta.

  #362
  Avatar
  godzina
  Uczestnik

  Dzięki za słowa otuchy. Czy brałeś jakieś specyfiki na szybszy zrost ?

  #363
  Avatar
  kielba
  Uczestnik

  Tak, coś tam brałem, ale nie pamiętam jak to się nazywało.

  #1989
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Cześć czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest czas zrostu złamanej kości strzałkowej ? Półtora miesiąca temu doszło do złamania. Obyło się bez operacji. Miałam mieć założony gips na 4 tygodnie, ale po 3 lekarz już go ściągnął. Niestety okazało się, że noga się nie zrasta.

  Cieszymy się, że zajrzałeś na nasze forum w poszukiwaniu odpowiedzi.

  Co do zrostu kości, to lekarz powinien określić dokładny czas. W przypadku kości strzałkowej trwa to nie dłużej, niż 6 tygodni. Po tym czasie powinieneś wrócić do pełnej sprawności. Zwykle nawet nie jest potrzebna rehabilitacja – wszystko jednak zależy od tego, w jaki sposób doszło do urazu.

  Pamiętaj, że możesz uzyskać odszkodowanie nawet za niegroźne złamanie. Uraz musi być jednak wynikiem wypadku, którego nie jesteś sprawcą. Wówczas składasz wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela OC sprawcy. Konieczna jest także dokumentacja medyczna. Prosimy o więcej szczegółów, a na pewno pomożemy.

  #2193
  Avatar
  Lobo
  Uczestnik

  Cześć! Jak czytam te wszystkie posty to od razu przypomina mi się moja sprawa sprzed kilku lat i też chodziło o złamanie kości strzałkowej. Przy okazji to świetnie rozumiem ból który Ci towarzyszył… tego nie da się opisać, wielka masakra!! Ja złamałem kość w trakcie pracy na hali produkcyjnej, była świeżo umyta podłoga a ja niosłem chyba 10 kilogramowy karton no i stało się. Nie upadłem tylko noga uślizgnęła się bardzo szybko i uderzyła o wystający rant regału. W sumie na początku nie bolało tak bardzo chociaż wiedziałem że kości się dosyć mocno oberwało, nawet nie próbowałem wstawać i po godzinie już byłem w przychodni. Najgorszy był drugi i trzeci dzień bo bolało jeszcze bardziej!! Od razu mogę Ci powiedzieć żeby konsultować się prywatnie bo szkoda czasu żeby czekać w domu na swój termin.

  #2195
  Avatar
  pietraZZZ
  Uczestnik

  O kolego to jeszcze nie miałeś tak źle :/ w sumie nie napisałeś jak się skończyła sprawa ale domyślam się że możesz chodzić i wszystko. W moim przypadku to była jeszcze gorsza masakra ale i nauczka na całe życie. Jechałem w aucie jako pasażer po prawej stronie, fotel był odsunięty bo trzymałem przed nogami mały grzejnik łazienkowy bo akurat się przeprowadzaliśmy i mieliśmy całe auto zawalone gratami. Na skrzyżowaniu praktycznie pod naszym domem wyjechało auto z prawej strony na czerwonym świetle i całe szczęście że szybko nie jechaliśmy. Uderzenie nie było jakieś mega solidne, nie otworzyły się nawet poduszki ale grzejnik centralnie wbił się w moją prawą nogę. Od wypadku minęło może z 7-8 miesięcy ale ciągle muszę podpierać się laską jak gdziekolwiek idę, nie mogę nawet prowadzić samochodu!!! Odszkodowanie dostałem ale co mi po pieniądzach jak człowiek we wszystkim praktycznie potrzebuje pomocy 🙁 brak słów…

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.