Potrącenie pieszego spowodowane wtargnięciem na drogę

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Potrącenie pieszego spowodowane wtargnięciem na drogę

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 1 tydzień, 6 dni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1475
  Avatar
  ksiezyc
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  W zeszłym roku przydarzyło mi się pierwsze potrącenie pieszego. Było to po za terenem zabudowanym. Pieszy uderzył skronią w szybe. Udzielona mu została pomoc ale po około 30 min zmarł w karetce. Są świadkowie, którzy zeznali, że to była wina pieszego a nie nasza. Wstępnie również wiem, po złożeniu oświadczenia w komendzie, że policja również to potwierdza. Mam więc pytanie czy mogę domagać się odszkodowania za szkody jakie ponieśliśmy ? Rozbita szyba przednia, maska całkiem do wymiany i wgnieciony grill. Czy można uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia denata?

  #1476
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Jeżeli jakimś cudem denat miał ubezpieczenie OC i nie był pijany to z jego polisy i owszem. A teraz szczerze… jedyna możliwość to uzyskanie odszkodowania od jego spadkobierców.

  #1477
  Avatar
  bubu
  Uczestnik

  Można osiągnąć odszkodowanie od Funduszu Gwarancyjnego. Fundusz płaci, gdy winowajca jest nieznany, tudzież nie ma OC (później winowajca dostaje regres).

  #1478
  Avatar
  dani7
  Uczestnik

  Najlepiej zgłosić sie do firmy odszkodowawczej. Oni nawet z denata sciagna odszkodowanie… Swoją drogą potrącenie pieszego to koszmarna sprawa :/ Nawet jeśli wszystko było spowodowane jego winą

  #3280
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Wątpie żeby pieszy miał jakiekolwiek ubezpieczenie OC, szczerze to jeszcze nie słyszałem o takim czymś. MAsz tak na prawdę dwie możliwości: albo skorzystać z własnej polisy ubezpieczeniowej AC, a drugie wyjście to dochodzenie odszkodowania od spadkobierców zmarłego. Generalnie sprawa jest bardzo skomplikowana.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.