Odszkodowanie po operacji ciesni nadgarstka od PZU

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Odszkodowanie po operacji ciesni nadgarstka od PZU

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Arthur3 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #302
  Avatar
  osika
  Uczestnik

  Cześć, podpowiedzcie mi jak uzyskać odszkodowanie od PZU, ponieważ w wyniku choroby musiałam przejść operację ręki. Była to operacja na ZCN (zespół cieśni nadgarstka). Pobyt w szpitalu był jednodniowy. Jestem ubezpieczona w PZU. Dostałam odpowiedź negatywną odnośnie ubezpieczenia. Czy ktoś miał podobną sytuację ?

  #303
  Avatar
  tomek
  Uczestnik

  Zazwyczaj jest tak, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z choroby. Nie wykluczone, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków przewiduje zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji itp.

  #2730
  Avatar
  RomcioPL
  Uczestnik

  Hej, z tego co się orientuje to PZU wypłaca odszkodowanie ale to trzeba kilka dni spędzić w szpitalu. Ale wydaje mi się że za sam uraz powinnaś dostać odszkodowanie. Ciężko tak jednoznacznie powiedzieć, ale jeśli odpisali ci że się nie kwalifikujesz to widocznie tak mają zapisane w umowie. Czytałaś dokładnie umowę i te wszystkie dodatkowe dokumenty? Powinnaś od tego zacząć.

  #2733
  Avatar
  QQlka
  Uczestnik

  Z takimi umowami to zawsze jest problem bo nikt tego nie czyta. Każdy tylko dostaje tabelke z kwotami składek i sumą ubezpieczenia. Plus tam jeszcze jakieś główne rodzaje wypadków i przykładowe kwoty za nie. Ja powtarzam każdemu żeby zawsze czytać wszystkie dokumenty, jest tego sporo, ale żeby przynajmniej zapoznać się z tabelką uszczerbku i wyjątkach wszelkiego rodzaju za które ubezpieczyciel nie zapłaci. A w tym przypadku to przeczytaj czy za samą chorobę nie powinnaś otrzymać odszkodowania, może za chorobę dostaniesz ale samą operację już nie. Warto się zorientować w tym temacie 🙂

  #2735
  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  Drodzy państwo, prosze mi powiedzieć czy odszkodowanie z zusu i pzu nie wykluczają się? W ubiegłym tygodniu miałem złamane żebro i był to wypadek przy pracy. Pracodawca zgłosił to do zusu ale mam jeszcze swoje dodatkowe ubezpieczenie w pzu. Czy mogę otrzymać podwójne odszkodowanie w takim przypadku?

  #2737
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Panie Arturze nie ma problemu żeby wnioskować o odszkodowanie z zus i pzu. Tylko z tego co wiem i tak dostanie pan pieniądze dopiero po zakończonym leczeniu i wtedy dopiero trzeba się zgłosić do ubezpieczalni. Dodam jeszcze że jest opcja uzyskania pieniędzy od pracodawcy w ramach odpowiedzialności cywilnej. Ale to już zależy od szczegółów sprawy.

  #2739
  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  W sumie to była moja decyzja bo czas uciekał a trzeba było ściągnąć towar z regału. We wózku widłowym wymieniali oponę to wskoczyłem na drabinę, wyciągnąłem z regału pojemnik ale wtedy drabina zwyczajnie odjechała. Gdybym zleciał na posadzkę to nie byłoby tragedii ale akurat spadłem na drabinę i szczebel mi się wbił w żebro. A to odszkodowanie od pracodawcy to ile by wyniosło?

  #2741
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tego co przeczytałem to nie bardzo będzie panu przysługiwało to odszkodowanie. Generalnie jest tak że pracodawca bądź zakład pracy musiał przyczynić się do tego wypadku. Wtedy można pozwać pracodawcę z powództwa cywilnego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. No ale jak sam pan stwierdził to była pana decyzja więc wątpie żeby coś udało się ugrać.

  #2743
  Avatar
  Arthur3
  Uczestnik

  Rozumiem wszystko. Tak tylko się spytałem, zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. A swoją droga to i tak człowiek nauczkę dostał po tym wypadku żeby na siebie uważać. Pośpiech nigdy nie jest wskazany, ale ciesze się że nic gorszego się nie przydarzyło.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.