Szkoda całkowita AC odwołanie od decyzji ubezpieczyciela po kolizji

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Ubezpieczenia AC Szkoda całkowita AC odwołanie od decyzji ubezpieczyciela po kolizji

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  hylwes 9 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1344
  Avatar
  lorfdek
  Uczestnik

  Witam. Zakładam temat z racji mojego pytania, przytrafiła mi się szkoda całkowita AC odwołanie będzie chyba konieczne bo nie podoba mi się kwota odszkodowania. Niestety miałem kolizję z mojej winy, poszkodowanemu wypłacono odszkodowanie z mojego OC bez problemu, schodki zaczęły się przy przyznaniu odszkodowania z AC. Określono szkodę całkowitą. Wartość samochodu na dzień szkody wyniosła 4 000 zł, wartość pozostałości określono na 11 000 zł wobec czego przyznano odszkodowanie – 3 000 zł.
  Domyślam się, że mogli po prostu wpisać za dużo jedno zero, ale moim zdaniem takie sytuacje nie powinny mieć miejsca beznadziejnym faktem jest również zaniżona wartość pojazdu (sporo w niego zainwestowałem, były nowe opony oraz felgi). Piszę więc odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Tylko czy w ogóle można ta sprawę inaczej załatwić? Ktoś może mi doradzić co powinno w ogóle znaleźć się w takim odwołaniu? Bo teraz tylko opisuję dlaczego uważam, że wycena została zaniżona.

  #1345
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Pozostałość liczą jako każdą część oddzielnie co powoduje znaczne zawyżenie wartości pozostałości natomiast wartość pojazdu liczą jako całość. Najlepiej jak zrobisz wycenę przez niezależnego rzeczoznawcę i wtedy napisz odwołanie.

  #1346
  Avatar
  hylwes
  Uczestnik

  Spotkałem się z podobnymi przypadkami.Teraz zapewne poinformują Cię że agent popełnił błąd przy wycenie i oddadzą proporcjonalnie nadpłaconą składkę.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.