Odszkodowanie za skręcenie stawu barkowego przy pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Odszkodowanie za skręcenie stawu barkowego przy pracy

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  monika 7 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #404
  Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Dzień dobry, podczas wykonywania swojej pracy uległem wypadkowi, w którym skręciłem staw barkowy. Wylądowałem na 2 miesiące na zwolnieniu i 6 miesięcznej rehabilitacji. Protokół powypadkowy sporządzony, wypadek zakwalifikowany jako wypadek przy pracy. Złożyłem wniosek do PZU z pełną dokumentacją, ale dostałem odpowiedź, że roszczenie nie zostanie przyznane, ponieważ nie spełnia definicji nieszczęśliwego wypadku przy pracy. Napisali, że wypadek jest z mojej winy gdyż źle stanąłem podczas wykonywania czynności, w której nastąpił wypadek. Czy mogę wywalczyć odszkodowanie w mojej sytuacji ?

  #405
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Najlepiej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i wykazać przyczynę zewnętrzną. Jeśli chodzi o odszkodowanie z NNW to należy szczegółowo opisać zdarzenie to jest przyczynę zewnętrzną i skutki tego wypadku. Można również domagać się od ZUS-u jednorazowego odszkodowania.

  #406
  Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Jakbym wiedział co uzna PZU to bym napisał o jakichś przyczynach zewnętrznych. Co do ZUS-u to czekam na ich oświadczenie.

  #407
  Avatar
  ursus
  Uczestnik

  Pospolicie może się wydawać, że zgłoszenie szkody z NNW jest proste. Niestety tak nie jest jeśli szkoda nie jest widoczna gołym okiem.

  #408
  Avatar
  uraz
  Uczestnik

  Czy ktoś z Was orientuje się ile będzie kosztowało napisanie odwołania ?

  #409
  Avatar
  monika
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o firmy odszkodowawcze to najczęściej ich zarobek to prowizja od uzyskanego świadczenia.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.