Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  kijek 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #692
  Avatar
  rower
  Uczestnik

  Witam, parę dni temu zostałem potrącony przez samochód. Stało się to kiedy jechałem na rowerze przez przejście. Policja przyjechała i spisała zeznania. Potem przyjechała karetka, ale powiedziałem, że sam się zgłoszę do szpitala. Sprawa trafiła do sądu, bo była sprzeczność zeznań. Kierowca dostał na miejscu 200zł mandatu. Hospitalizowany nie byłem, ale boli mnie lewa noga podczas poruszania się. Dodam, że mam lęki, nie śpię po nocach i boję się przechodzić przez przejścia. Czy mogę starać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie od sprawcy wypadku ?

  #693
  Avatar
  pikpok
  Uczestnik

  Oczywiście, że należy Ci się odszkodowanie. Najlepiej jak zgłosisz się o pomoc do jakiejś firmy odszkodowawczej, która zajmuje się pozyskiwaniem dodatkowych pieniędzy od ubezpieczalni.

  #694
  Avatar
  kijek
  Uczestnik

  Przepraszam, bo chyba nie zrozumiałem. Przejeżdżałeś przez PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH ?

  #695
  Avatar
  rower
  Uczestnik

  Tak, jechałem na przejściu dla pieszych, ale zgłosiłem to policji.

  #696
  Avatar
  kijek
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o odszkodowanie to nie pomogę, bo ciężko obliczyć bez zapoznania się z odpowiednimi dokumentami. Natomiast jeśli chodzi o jazdę po przejściu to mogę Ci powiedzieć, że ubezpieczyciel może potrącić część odszkodowania. Niestety jak jest przejście to się przechodzi a nie przejeżdża.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.