Odszkodowanie za pęknięty żylak

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie za pęknięty żylak

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1046
  Avatar
  osuja
  Uczestnik

  Witam, pękł mi żylak w nodze. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy w wyniku uderzenia piłką przez ucznia. Wczoraj znów dostałam potężny krwotok. Biegłam i chyba nadwyrężyłam nogę, a moze potarłam nogą o nogę… nie wiem. Lekarz, do którego sie zgłosiłam napisał mi zaświadczenie, ze zgłosiłam sie z zatamowanym
  krwotokiem, Za tydzień bede miała operacje.Po operacji czeka mnie kilkutygodniowe zwolnienie. Po zakończeniu leczenia chcę ubiegać sie o odszkodowanie Czy mam w ogóle prawo ubiegać sie o odszkodowanie ? Jestem ubezpieczona w PZU. Jakie dokumenty powinnam przedstawić? Na jaką kwotę z ubezpieczenia mogłabym liczyć? prosze o rade

  #1047
  Avatar
  raczo
  Uczestnik

  Trudno określić czy należy się odszkodowanie za pęknięty żylak. Jak rozumiem ubezpieczenie w PZU to ubepzieczenie pracownicze lub ubezpieczenie NNW. Czy w takim przypadku należy się odszkodowanie, tego nie mogę napisać, gdyż większość ubezpieczeń NNW ma szczególne postanowienia. Najlepiej sprawdzić szczegółowo warunki ogólne polisy ubezpieczeniowej.

  #2127
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Twój wypadek można zaklasyfikować jako wypadek przy pracy. Zgłoś to zatem w szkole i domagaj się sporządzenia protokołu powypadkowego. Wówczas będziesz mogła uzyskać odszkodowanie z ZUS, a także 100% wypłaty na zwolnieniu chorobowym.
  Co do Twojego ubezpieczenia, jeżeli jest to NNW, to jak najbardziej możesz uzyskać odszkodowanie. W niektórych przypadkach także polisa na życie obejmuje pobyt w szpitalu czy niektóre choroby. Musisz to jednak dokładnie sprawdzić w zapisach swojego ubezpieczenia.

  #2982
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  W pani przypadku to ja widzę dwie możliwości pozyskania odszkodowania. Z ZUS oraz PZU. W pierwszym przypadku powinna pani zgłosić wypadek przy pracy (jeżeli faktycznie uraz był poważny, chociaż lepiej zgłaszać do przełożonego każde zdarzenie). Wtedy ZUS wezwie panią na komisję i oceni rozmiar poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzewam że będzie niewielki ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki ruch wykonać. Inną sprawą jest odszkodowanie z pani polisy NNW. Niestety ciężko tu mówić o konkretnej kwocie, musi sobie pani na spokojnie przejrzeć warunki umowy z ubezpieczycielem. Patrząc jest na rozmiar szkody to nie sądze żeby kwota odszkodowania była jakaś kosmiczna.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.