Odszkodowanie z ZUS za wypadek u dziecka

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Odszkodowanie z ZUS za wypadek u dziecka

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  milka 3 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #957
  Avatar
  ela55
  Uczestnik

  Witam, moja wnuczka miała wypadek w drodze z przedszkola do domu. Uderzyła buzią o betonowe schody i wybiła kilka mleczaków. Przez to ma ubytek w dziąśle oraz wymaga korekty aparatem. Proszę o informację czy mogę ubiegać się o odszkodowanie ? Kilka dni temu koleżanka powiedziała nam , że należy się jej również odszkodowanie z ZUS-u. Czy to prawda ?

  #958
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Szkodę można likwidować z ubezpieczeń NNW. Brak jest podstaw prawnych do jednorazowego odszkodowania z ZUS. Można starać się o odszkodowanie od zarządcy schodów jeśli wypadek był spowodowany złym stanem schodów.

  #959
  Avatar
  ela55
  Uczestnik

  Dziękuję za informację i proszę o dalsze wskazówki.
  Wnuczka posiadała ubezpieczenie NNW w przedszkolu, Jakie informacje , dokumenty powinnam zdobyć i przedłożyć do TU, żeby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie? Co do stanu schodów, faktycznie ich stan miał wiele do życzenia.

  #960
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Trzeba zapoznać się z OWU. Z ubezpieczeń NNW wypłaca się tylko odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Wobec tego liczy się ocena uszkodzonego narządu po leczeniu i rehabilitacji, a kwota odszkodowania to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.