Odszkodowanie z ZUS. Jak wygląda procedura ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Odszkodowanie z ZUS. Jak wygląda procedura ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #494
  Avatar
  kachna
  Uczestnik

  Miałam wypadek. Jak będzie wyglądała procedura powypadkowa ? Jak mam się ubiegać o odszkodowanie ?

  #495
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Ale o co Ci konkretnie chodzi ? Dopracuj swoje pytanie.

  #496
  Avatar
  kachna
  Uczestnik

  Chodzi mi o procedurę przy staraniu się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u.

  #497
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Jeśli Twój wypadek był zgłoszony jako wypadek przy pracy i posiadasz egzemplarz protokołu to powinnaś złożyć u pracodawcy wniosek o wypłatę jednorazowego odszkodowania. Do tego musisz dołączyć druk o zakończeniu leczenia od lekarza, który Cię leczył. Do tych Twoich dokumentów, BHP-owiec dołącza jeszcze inne potrzebne dokumenty i wysyła do ZUS-u. Następnie ZUS wezwie Cię na komisję i dostaniesz (lub nie) procent uszczerbku na zdrowiu. Pamiętaj, że Twój szef wyśle dokumenty do ZUS-u dopiero po tym jak otrzyma od Ciebie wniosek o odszkodowanie.

  #498
  Avatar
  kachna
  Uczestnik

  Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  #499
  Avatar
  zatroskanamatka
  Uczestnik

  Witam, mój syn miał wypadek, w którym zwichnął nadgarstek. Miał założony gips na 14 dni. Czy należy mu się odszkodowanie ?

  #500
  Avatar
  folik
  Uczestnik

  Witam, skręciłem nogę w kolanie. Miałem zrobioną operację. Jestem już 3 miesiąc na chorobowym. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS-u ?

  #1994
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  O jednorazowe odszkodowanie z ZUS można starać się tylko w przypadku wypadku przy pracy. Wówczas należy pracodawcy dostarczyć zaświadczenie N9, a także wniosek o odszkodowanie. Pracodawca do tych dokumentów dołącza także protokół powypadkowy, który dokładnie określa okoliczności zdarzenia. Komplet zostaje przekazy do ZUS, a ten w ciągu miesiąca wypłaca poszkodowanemu pieniądze.

  Co do pozostałych pytań w sprawie odszkodowania, wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli urazy są wynikiem wypadku, a sprawca jest znany – można uzyskać odszkodowanie z jego OC. O odszkodowanie można starać się także przy polisie NNW.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.