Złamanie kości piszczelowej i strzałkowej odszkodowanie z UM

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Złamanie kości piszczelowej i strzałkowej odszkodowanie z UM

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  jampii 4 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #704
  Avatar
  Urszula1111
  Uczestnik

  Witam serdecznie wszystkich,

  Chciałam się spytać o złamanie kości piszczelowej i strzałkowej odszkodowanie po poślizgnięciu. Mianowicie przechodząc przez pasy poślizgnęłam się i złamałam kość piszczelową i strzałkową. Miałam operację (siedem śrub i płytka).Gips noszę od 6 tygodni. Czy mogę starać się o odszkodowanie z Urzędu Miasta ? Dodam, że jestem bezrobotna, ale byłam pełnomocnikiem firmy mojego męża, którą tak na prawdę tylko ja prowadziłam.

  #705
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Musi Pani udowodnić zaniedbanie ze strony Urzędu Miasta. Jakieś zdjęcia, świadkowie, policja. Należy również udokumentować i oszacować wysokość zgłoszonych roszczeń (zadośćuczynienia i odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji). Jeśli ma Pani umowę na obsługę firmy to może Pani wystąpić z roszczeniem, w przeciwnym razie brak podstaw do zgłaszania roszczeń.

  #706
  Avatar
  Urszula1111
  Uczestnik

  Świadków mam, zdjęć nie. Nie zawiadomiłam również policji bo byłam wtedy w szoku. Z pogotowia dostałam kartę pogotowia. Kiedy mogę dostać ewentualne odszkodowanie z PZU ?

  #707
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Ubezpieuczyciel musi zając pierwsze stanowisko w sprawie do 30 dni. Szkodę można również likwidować z NNW.

  #3394
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Generalnie to najważniejsze są dowody droga pani. Ubezpieczyciel musi otrzymać możliwie jak najwięcej dowodów, wskazujących na zaniedbanie ze strony Urzędu Miasta. Dlatego zawsze w takich sytuacjach warto porobić zdjęcia uszkodzonego chodnika, spisać numery telefonów świadków zdarzenia czy postarać sie o zapis z monitoringu. Im więcej dowodów tym większa szansa na uzyskanie odszkodowania.

  #3396
  Avatar
  jampii
  Uczestnik

  Cześć siemka! Wiem że to niemal lato ale ciągnie się za mną problem zimowy i niby jestem blisko pieniędzy a jednak nic nie dostałem. Poślizgłem się przed wejściem do sklepu i pechowo jeszcze tak że spadłem na schody. Aż mnie boli jak sobie o tym pomyślę… miałem złamaną szczękę co nie było przyjemne. Złożyłem pismo do właściciela sklepu i on przekazał to ubezpieczycielowi. On jednak stwierdził że wypłaci odszkodowanie jak najbardziej ale według niego ten fragment chodnika należy do urzędu gminy a nie sklepu.

  I wiecie co… ??? Od kilku miesięcy trwa przerzucanie się argumentami, tylko problem jest taki i nie wiem czy faktycznie można to nazwać problemem że poślizgnąłem się na spornym terenie. Nie można dokładnie ustalić do kogo należał wtedy obszar. Mogliby się porozumieć i wziąć odpowiedzialność np. pół na pół jeśli nie mogą nic ustalić. Ktoś zna jakieś sensowne wyjście z tego wszystkiego?

  #3398
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Czyli wynika z tego że poślizgnąłeś się na obszarze chodnika należącego do gminy, ale docelowo uderzyłeś głową w miejsce na terenie sklepu. Jak dla mnie sprawa jest prosta, kasa należy się od urzędu gminy albo jej ubezpieczyciela. Zaniedbanie ze strony gminy doprowadziło do wypadku, a nie zaniechanie ze strony właściciela sklepu. Dlatego też jeśli masz dowody co do tego, to wycofaj wniosek o odszkodowanie od ubezpieczyciela sklepu i upominaj się o kase z urzędu gminy – takie moje zdanie.

  #3400
  Avatar
  jampii
  Uczestnik

  Mam zdjęcia bo wezwana była karetka i przyjechała też moja dziewczyna, ona robiła fotki bo wiedziała że to się przyda. Na fotkach widać że teren sklepu był odśnieżony, posypany piachem i elegancko. A cały chodnik wzdłuż drogi był zaśnieżony. Mi tez się wydaje że to gmina powinna mi zwrócić pieniądze za leczenie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.