Odszkodowanie z PZU za uszkodzone instalacje

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Odszkodowanie z PZU za uszkodzone instalacje

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1100
  Avatar
  karcia
  Uczestnik

  Pewnego dnia przyjechałam do domu w którym bywam co 2 tygodnie. Wszystko zamarznięte, wysadzony kaloryfer rurkowy w ładzience, pęknięta spłuczka, w domu temperatura ujemna. Mam polisę PZU Dom Plus. PZU twierdzi, że dom był niedogrzany, że piec się zepsuł, że nie mróz jest przyczyną. Czy mogą odmówić wypłaty z naszej polisy?

  #1101
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Wpływ na wypłatę mają ogólne warunki ubezpieczenia oraz okoliczności zajścia zdarzenia. Ze względu na mrozy dość często zdarzały się takie sytuacje jak u Pani i akurat dość często ubezpieczeni spotykali się z odmowa, natomiast po odwołaniu dostawali odszkodowanie. Proszę zapoznać się z OWU i wykorzystać wszystko co oferują w ramach tego ubezpieczenia.

  #1993
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  karcia, tak jak napisał użytkownik karolek, wszystko zależy od OWU. Ze swojej strony mogę dodać, iż zawsze warto się odwołać w razie wątpliwości. W tym przypadku musisz jednak udowodnić, że to właśnie mróz był bezpośrednią przyczyną uszkodzeń. Może w ty pomóc ekspertyza rzeczoznawcy.

  Jak się odwołać? Nie jest to trudne. Wystarczy, że odpiszesz na pismo przysłane przez PZU. Musisz w nim wyraźnie zaznaczyć, że nie zgadzasz się ze stanowiskiem towrzystwa. Dodatkowo możesz zaznaczyć kwotę, na jakiej Ci zależy (powinna być to cena naprawy zniszczeń). Najważniejsze jest jednak szczegółowe uzasadnienie swoich roszczeń. Odpowiedni wzór wraz z dodatkowymi informacjami znajdziesz tym linkiem.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.