Przedawnienie roszczenia z PZU – co można zrobić ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Przedawnienie roszczenia z PZU – co można zrobić ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  oresko 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #819
  Avatar
  gagatek
  Uczestnik

  Witam w 2010 roku miałem wypadek w pracy. w wyniku tego miałem operacje na kregoslup. komisja zakładowa nie zakwalifikowała zdarzenia jako wypadek w pracy. wysłałem wiec pozew do Sadu Pracy o uznanie wypadku przy pracy. udalo sie bo moja sprawa zostala zakwalifikowana jako wypadek przy pracy. sporządzono protokół powypadkowy po interwencji Inspekcji Pracy. po otrzymaniu pełnej dokumentacji złożyłem ją do PZU. PZU odpisało, że roszczenie się przedawniło. czy moge cos zrobić ?

  #820
  Avatar
  kacpi
  Uczestnik

  Należy odróżnić likwidację szkody z ubezpieczenia wypadkowego z tytuły wypadku przy pracy domagając się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu, a likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW. W pierwszym przypadku roszczenie nie uległo przedawnieniu, gdyż jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych ma charakter świadczenia z ubezpieczenia społecznego i nie podlega przedawnieniu. Natomiast w drugim przypadku szkoda ulegała przedawnieniu.

  #821
  Avatar
  oresko
  Uczestnik

  Oprócz jendnorazowego odszkodowania z ZUS można domagać się uzupełniającego odszkodowania i zadośćuczynienia od pracodawcy na zasadzie winy lub na zasadzie ryzyka.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.