Odszkodowanie z OC sprawcy po wypadku

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1363
  Avatar
  grusz
  Uczestnik

  Czy należy mi się odszkodowanie z OC sprawcy ? Miałem wypadek w któym pewien gośc najechał na tył mojego samochodu. W wyniku tego doznałem skręcenia kręgosłupa w odcinku szyjnym. Na 20 dni miałem założony kołnierz ortopedyczny. Nie wiem na jaką wielkość odszkodowania mogę liczyć i czy w ogóle coś dostanę. Czy muszę stawać na komisję w PZU (tam ubezpieczony jest sprawca) w celu uszczerbku na zdrowiu ? Jak to przebiega?

  #1364
  Avatar
  owelisk
  Uczestnik

  Znajomy miał podobną sytuację. Po zgłoszeniu i dostarczeniu dokumentów do ubezpieczyciela dostał 1 000 zł, potem komisja lekarska po zakończeniu leczenia – 4% i dopłata 2500 zł, napisał odwołanie i na razie cisza. Zgłosiłeś już szkodę w PZU? Na komisję nikt Cię nie zaciągnie siłą – nie chcesz nie idziesz.

  #1365
  Avatar
  grusz
  Uczestnik

  Szkodę zgłosiłem. PZU wypłaciło mi już pienidze za naprawę auta, ale tego że się leczę to jeszcze nie bo powiedziano mi że wszystkie tego typu sprawy to po zakończeniu leczenia. .Dodatkowo posiadam jeszcze ze swojego auta NNW oraz ubezpieczony jestem jeszcze w pracy w ubezpieczeniu dobrowolnym też w PZU. Jak to dalej poprowadzić ?

  #1366
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Zgłoszenie szkody na pojeździe to jedno, a szkoda na osobie to coś zupełnie innego. Powinieneś zgłosić drugi raz szkodę podając na infolini że chodzi o uszkodzenie ciała w związku z kolizją z OC sprawcy i dodatkowo jeszcze jedno zgłoszenie z Twojego NNW komunikacyjnego.

  #1367
  Avatar
  grusz
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedz

  #1368
  Avatar
  marta123
  Uczestnik

  Moja córka za skręcenie kręgosłupa dostała 10% uszczerbku na zdrowiu. nie spiesz sie z zakonczeniem leczenia czym dłużej tym lepiej i odszkodowanie wyższe.

  #2013
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Grusz, jak najbardziej przysługuje Ci odszkodowanie z z OC sprawcy. Warto stawić się na komisję lekarską, ponieważ ocena Twojego zdrowia będzie znacznie bardziej dokładna. Lekarza – orzecznik skupi się nie tylko na dokumentacji medycznej, ale także osobiście Cię zbada i przeprowadzi wywiad. Możesz zatem uzyskać więcej pieniędzy, niż się spodziewasz.

  Oczywiście, lepiej jest zgłosić się po odszkodowanie już po zakończeniu leczenia. Nie zawsze jest to jednak możliwe, np.: gdy jest ono bardzo długie. Możesz zatem zgłosić się do ubezpieczyciela w trakcie leczenia, a po jego zakończeniu starać się o dodatkowe środki.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.