Odszkodowanie z OC sprawcy – ile mogę dostać ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Odszkodowanie z OC sprawcy – ile mogę dostać ?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #190
  Avatar
  Karina
  Uczestnik

  Witam, chciałabym się dowiedzieć ile mogę dostać odszkodowania. Miałam wypadek na skuterze. Kierowca samochodu wymusił na mnie pierwszeństwo i doszło do wypadku. Niestety doznałam wielu obrażeń w tym złamanie prawej kości podudzia, prawego nadgarstka, obite płuca oraz przecięcie skóry głowy w okolicy czoła. Trafiłam do szpitala na 5 miesięcy, przeszłam 2 operacje. Ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania za wypadek i doznane urazy.

  #191
  Avatar
  znbc
  Uczestnik

  To komisja lekarska ustala jaki procent a więc jaką kwotę dostaniesz. Na chwilę obecną ciężko to stwierdzić. Odszkodowanie z OC sprawcy powinno być wysokie (ale różnie to bywa w naszym kraju). Moja znajoma jak doznała skręcenia kręgosłupa i miała potłuczenia głowy to dostała 9% i 11 000zł tzw. zadośćuczynienia.

  #192
  Avatar
  Karina
  Uczestnik

  Jak na razie dostałam 25000 zł kwoty bezspornej. A czy na kwotę odszkodowania wpływa również fakt, że w szpitalu zarażono mnie jakąś bakterią…

  #193
  Avatar
  znbc
  Uczestnik

  hmm…ciężka sprawa z tym zarażeniem…myślę, że to też może mieć wpływ na kwotę odszkodowania.

  #194
  Avatar
  likol
  Uczestnik

  Widzę Karina że nie za bardzo znasz dokumenty… Tak na prawdę jesteś w stanie sobie sama wyliczyć ile ci się należy…. Aaa…no i najważniejsze…nie wiem czy wiesz ale na samą szkodę nie składa się tylko uszczerbek ciała ale również zarobki.

  #195
  Avatar
  tytus
  Uczestnik

  Cześć, miałem podobny wypadek. Również brałem udział w wypadku, w którym kierowca wymusił na mnie pierwszeństwo. W wypadku niestety doznałem przecięcia znamienia. Przed 6 dni nie mogłem wstać z łóżka. 2 tygodnie temu wycięto mi pozostałości po znamieniu. Tydzień temu zgłosiłem się do PZU o przyznanie odszkodowania. Wypełniłem wszystkie potrzebne dokumenty i poinformowano mnie o terminie, w którym odbędzie się komisja lekarska. Co jest bardzo dziwne a zarazem ciekawe to, to, że 2 dni przed terminem komisji lekarskiej dostałem wiadomość od PZU, w której napisali, że przyznali mi 900zł odszkodowania. Co mam teraz zrobić ? Czy mam przyjąć te pieniądze czy się odwoływać ?

  #2051
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj Karina na forum. Postaram Ci się pomóc.

  Niestety doznałam wielu obrażeń w tym złamanie prawej kości podudzia, prawego nadgarstka, obite płuca oraz przecięcie skóry głowy w okolicy czoła. Trafiłam do szpitala na 5 miesięcy, przeszłam 2 operacje. Ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania za wypadek i doznane urazy.

  Na podstawie samego opisu urazów trudno określić należną kwotę odszkodowania. To może ustalić tylmo lekarz orzecznik na podstawie:

  • dokumentacji medycznej
  • badania lekarskiego
  • wywiadu medycznego

  Pomocne mogą być jednak tabele uszczerbku na zdrowiu
  Dodatkowo możesz także uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Możesz także otrzymać zadośćuczynienie za doznane cierpienia.

  Pamiętaj także, że możesz uzyskać odszkodowanie za zniszczony skuter. To wszystko sprawia, że odszkodowanie może być bardzo wysokie, ale także trudne do wyliczenia bez właściwej wiedzy i narzędzi.

  Co do zarażenia w szpitalu, tutaj konieczny byłby oddzielny wniosek o odszkodowanie do ubezpieczyciela szpitala. Bowiem to szpital odpowiada za niewłaściwe warunki sanitarne.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.