Odszkodowanie od ZUS-u za wypadek do pracy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadek poza pracą Odszkodowanie od ZUS-u za wypadek do pracy

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 2 miesiące, 4 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1186
  Avatar
  krowka
  Uczestnik

  Witam, w drodze do pracy przechodząc przez pasy zostałam potrącona przez samochód. Zostałam uderzona z ogromną siłą w bok prawej nogi.. Zostałam unieruchomiona na noszach, podano mi silne środki przeciwbólowe, ponieważ cały czas głośno płakałam. Następnie zostałam przewieziona do szpitala. Na izbie przyjęć lekarz ortopeda zlecił wykonanie zdjęć RTG całej prawej nogi. Zdjęcia RTG wykazały, kilkukrotne złamanie nogi prawej. Zostałam przyjęta na oddział ortopedyczny, gdzie cały czas podawano mi środki przeciwbólowe, a rana obkładana była lodem. Dopiero po dwóch dniach przeszłam skomplikowaną operację nogi, w której umieszczono śruby i blachy łączące kości. Uczęszczałam na różnego rodzaju zabiegi w czterech placówkach medycznych na przemian, które głównie miały na celu zrost kości. Wykorzystałam już maksymalny okres zwolnień lekarskich, Lekarz orzekł, że najprawdopodobniej część elementów łączących będę miała do końca życia.
  Jak starać o duże odszkodowanie z ZUS ?

  #1187
  Avatar
  gigi
  Uczestnik

  Należy się Pani odszkodowanie jednorazowe z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu..Wysokość odszkodowania uzależniona będzie od przyznanego przez lekarza orzecznika ZUS uszczerbku na zdrowiu.Równolegle może Pani likwidować szkodę z polisy OC sprawcy wypadku. Dodam jeszcze że należy się Pani wypłata z ubezpieczenia NNW grupowego.

  #1188
  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  A od kiedy to się należy odszkodowanie w drodze do pracy ??? Według moich informacji to już od kilku lat nie ma odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy.

  #1189
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Od stycznia 2003 ustawa wypadkowa nie przewiduje odszkodowań wypłacanych przez ZUS za wypadki w drodze do racy i z pracy do domu.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.