Nieświadome odjechanie z miejsca zdarzenia

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Nieświadome odjechanie z miejsca zdarzenia

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  whato 6 miesiące, 4 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #972
  Avatar
  adamusy
  Uczestnik

  Cześć miesiąc temu podczas wyprzedzania samochodu obtarłem przednim błotnikiem zderzak samochodu który wyprzedzałem. Nie świadomy niczego kontynuowałem jazdę. Do zdarzenia doszło niedaleko posterunku policji więc poszkodowany udał się tam i powiadomił patrol który podjechał do mnie po 15 minutach od zdarzenia. Oczywiście przyjołem winę na siebie. Dostałem mandat. Wyjaśniłem im że nie zatrzymałem się bo nie poczułem zdarzenia, a poszkodowany nie zasygnalizował tego W tym samym dniu zgłosiłem fakt doTU Posiadam OC i AC. Jeśli chodzi o to drugie to dostałem odmowe wyplaty odszkodowania. Za niedługo upływa termin odwołania. Co mam w takiej sytuacji zrobić i czy jest jakiś przepis, ustawa mówiąca o nieświadomym odjechaniu z miejsca kolizji.

  #973
  Avatar
  whato
  Uczestnik

  Prawo cywilne nie zawiera definicji pojęcia „zbiegnięcie z miejsca zdarzenia”. Orzecznictwo jasno wskazuje, iż zbiegnięciem z miejsca zdarzenia jest takie zachowanie, które ma na celu uniemożliwienie zidentyfikowania kierującego i uniknięcie przez niego odpowiedzialności.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.